شورلت در نمایشگاه امسال خودروی آمریکای شمالی در دیترویت دو کانسپت تازه معرفی کرد که به گفته این شرکت برای خریداران جوان طراحی شده است. 
آمار سرشماری آمریکا نشان می‌دهد که حدود هشتاد میلیون آمریکایی در حال رسیدن به سن سی سالگی هستند. این تعداد چهل درصد خریداران بالقوه خودرو در این کشور را شامل می‌شود که بازاری به ارزش یک تریلیون دلار را شکل داده است. 
شورلت برای کسب سهمی بیشتر از این بازار بعد از تحقیق و نظرسنجی از جوانان درباره ماشین مورد علاقه‌شان دو کانسپت  ترو ۱۴۰ اس و کد ۱۳۰ آر را ساخته است. 

شورلت کد ۱۳۰ آر
جوانانی که از آن‌ها برای ساخت این ماشین پرس و جو شده به شورلت گفته‌اند که ماشین مورد علاقه آن‌ها باید کاربرد سدان داشته باشد اما شکل و رانندگی‌اش شبیه به یک کوپه باشد. آن‌ها همچنین می‌خواستند تا در داخل ماشین به اینترنت وصل باشند و ماشین با تلفن‌ همراهشان هماهنگ بوده و علاوه بر این قیمتش از بیست‌هزار دلار کمتر باشد.
موتور این خودروها چهار سلیندر و با حجم ۱۴۰۰ سی‌سی است که می‌تواند ۱۵۸ اسب بخار نیرو تولید کند. 
شورلت هنوز تولید رسمی هیچیک از این مدل‌ها را به طور رسمی اعلام نکرد است. حتی طراحی داخل این ماشین‌ها هنوز نهایی نشده، اما با توجه به اینکه رقبای این خودروساز در ژاپن و کره شمالی پیش دستی کرده و مدل‌ها تازه‌ای برای این بازار عرضه کرده‌اند، بدون شک در آینده یکی از این مدل‌ها احتمالاً بر اساس مدل کروز این کارخانه به بازار عرضه خواهد شد. 

تویوتا جی تی ۸۶
اصلی‌ترین رقیب این مدل‌های تازه مدل جدید تویوتا جی تی ۸۶ است که در آمریکا با نام سایون اف آر اس هم به بازار عرضه خواهد شد. همزمان هیوندای با مدل ولستر همه آنچه که جوانان از یک ماشین می‌خواهند را به قیمتی مناسب در اختیار آن‌ها گذاشته است. 
در بین رقبای اروپایی، می‌توان به فولکس‌واگن شیروکو اشاره کرد که با قیمتی بالاتر اما کیفیتی بهتر جای خود را در بازار باز کرده است.