نسل جدید اسپورتیج قرار است یک سال دیگر به بازار عرضه شود و کیا با نمایش کانسپت KX3 در نمایشگاه گوانگژو، ایده‌هایی از این خودروی جدید را به بازدیدکنندگان چینی نشان داد. 
کیا به طور رسمی ارتباط این کانسپت با اسپورتیج جدید را تایید نمی‌کند، اما سقف کوپه شکل، گلگیرهای عضلانی و درهای بزرگ این کانسپت همه یادآور شاسی بلند کوچک کارخانه کره‌ای است. 
کیا می‌گوید هدف از ساخت این کانسپت نمایش خودرویی است که مورد پسند «آن گروه از جوانان چینی باشد که به سفر رفتن علاقه دارند و به دنبال ماشینی به صرفه و با کیفیت هستند.»

همراه با این کانسپت کیا برداشت جدید از جلوپنجره خود را هم نمایش داده است. جلو پنجره همیشگی کیا حالا در قابی از کروم مات قرار گرفته و با چراغ‌های ال‌ائی‌دی همراه شده است. شیک‌تر شدن جلو پنجره شاید نشاندهنده علاقه کیا به رقابت با ماشین‌های گران‌تر از جمله فولکس واگن تیگوان یا حتی پورشه باشد. 
کانسپت با طول ۴۲۶۰ میلی‌متر و عرض ۱۷۶۵ میلی‌متر از نسل کنونی اسپورتیج کوچکتر است. ارتفاع هر دو ماشین یکسان است اما جای بار کانسپت ۶۲ لیتر کمتر شده است. کانسپت به موتور ۱.۶ لیتری دیزل مجهز شده که نیرویش را از طریق یک جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. 
داخل ماشین هم طوری طراحی شده که انگار به زودی به تولید انبوه خواهد رسید. کیا می‌گوید جدیدترین سیستم ارتباطی خود را در این کانسپت نصب کرده که به راحتی به تلفن همراه وصل می‌شود و از طریق گوشی موبایل فرمان میگیرد. کیا همچنین می‌گوید «امکانات زیاد استاندارد و فهرست بلند و بالایی از امکانات سفارشی» هم در این سیستم ارتباطی به رانندگان ارائه می‌شود.