صادرات خودرو از ایران در ده ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل  هفتاد درصد کاهش یافته است.  
به گزارش خبرگزاری ایسنا، در حالی که ایران در ده ماه اول سال قبل ۴۷ هزار و ۷۸۹ دستگاه خودرو صادر کرده بود این تعداد در مدت مشابه در سال جاری به ۱۴ هزار و ۶۸ دستگاه رسید. 
میانگین قیمت خودروهای صادر شده پنج هزار و ۱۲۰ دلار بوده و ارزش کل صادرات ایران حدود ۷۲ میلیون دلار بوده است. .
عراق، بنین و آلمان سه کشور عمده خریدار خودروهای ایرانی بوده است. امسال عراق حدود سیزده هزار دستگاه خودرو از ایران خریده است. ۱۶۴ دستگاه خودرو هم به آلمان صادر شده است و سهم بنین از خودروهای ایرانی ۴۰ دستگاه بوده است.

کاهش شدید آمار صادرات خودرو در حالی اعلام می‌شود که در برنامه چشم‌انداز ۱۴۰۴ ایران برای صنعت خودرو پیش‌بینی شده که این کشور در سال یک میلیون دستگاه خودرو صادر کند.

همزمان در روزهای گذشته شرکت‌های خودروسازی  بدون اشاره‌ای به تعداد خودروهای صادر شده در سال ۱۳۹۰، به تجلیل از نقش خود در صادرات پرداخته‌اند.

هفته پیش کارخانه سایپا اعلام کرد که برای سومین سال متوالی و پنجمین بار صادرکننده نمونه کشور شده است و بیشترین تعداد خودرو را این کارخانه به خارج صادر کرده است.  {+}
کمی بعد ایران خودرو در واکنش به این اقدام، صادر کردن دویست هزامین خودرو توسط این کارخانه را جشن گرفت و جواد نجم‌الدین، مدیر عامل ایران خودرو این آمار را یک رکورد شکنی در خودروسازی ایران قلمداد کرد. {+
آقای نجم‌الدین با ارائه آمارهای صادرات تا سال ۱۳۸۹ گفت صادرات این کارخانه به کشورهای اسلامی در مقایسه با سال ۱۳۸۸ سی درصد رشد کرد. 
آقای نجم‌الدین به صادرات این کارخانه در سال جاری اشاره‌ای نکرد.
وضع مشابه قطعه‌سازان
آمار صادرات قطعات خودرو هم در سال‌های گذشته به شدت کاهش یافته است. آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که صادرات قطعات خودرو از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۸۹ بیش از ۶۳ درصد کاهش یافته است و امسال این میزان باز هم کمتر خواهد بود. 
در حالی که ارزش صادرات قطعات خودرو در سال ۱۳۸۹ نزدیک به ۳۳ میلیون دلار بود، در ۹ ماه اول امسال کمی میش از ۹ میلیون دلار قطعه از ایران صادر شده است. 
برخی مدیران کارخانه‌های قطعه‌سازی گفتند دلیل این کاهش، مشکلات در بازارهای هدف است که به زودی برطرف می‌شود اما ساسان قربانی، دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران مشکلات داخلی را مهم‌تر دانسته است. {+}
او  افزایش نرخ ارز، کمبود نقدینگی و مواد اولیه، کاهش تولید و  تحریم‌های بین‌المللی را دلیل کاهش صادرات صنعت خودرو عنوان کرده و گفته «در حال حاضر برخی مواد اولیه مورد نیاز صنعت قطعه‌سازی تنها جوابگوی تامین نیاز داخلی قطعات است تا جایی که در برخی حوزه‌های صادراتی مواد اولیه‌ای برای تولید قطعه وجود ندارد.»
به علاوه خودروسازان می‌گویند به دلیل عدم افزایش قیمت محصولاتشان نمی‌توانند مطالبات قطعه‌سازان را پرداخت کنند و همین باعث بروز بحران کاهش نقدینگی در صنعت قطعه‌سازی شده است.