خبرگزاری ایسنا خبرداده است که به زودی مدلی از سیتروئن جانشین زانتیا خواهد شد. 
تولید زانتیا از پاییز سال گذشته و با پایان یافتن قرارداد ده ساله سایپا و سیتروئن متوقف شد. سیتروئن زانتیا یکی از موفق‌ترین خودروهای شرکت فرانسوی بود که هجده سال پیش توسط استودیوی طراحی برتونه برای سیتروئن طراحی شد و ده سال پیش همزمان با توقف تولید آن، توسط شرکت سایپا به بازار ایران عرضه شد. 
با اینکه این مدل قدیمی‌تر از خودروهای هم‌کلاس خود در بازار ایران بود، اما تقاضا برای آن همیشه وجود داشت و هنگام توقف تولید، قیمت آن حدود سی میلیون تومان بود. اما به دلیل تولید نشدن این ماشین توسط سیتروئن و نبود قطعات، سایپا از ادامه تولید آن منصرف شد و تصمیم به جایگزینی این ماشین گرفت. 
سایپا در طول سال گذشته مشغول مذاکره برای یافتن جانشینی مناسب برای زانتیا بود. شهریور سال گذشته خبرگزاری مهر از قول معاون مالی سایپا خبر داد که مذاکرات برای ساخت سیتروئن C4 در جریان است {لینک} و اردیبشهت ماه امسال هم معاون مهندسی سایپا خبر داد که همزمان مذاکرات با شرکت کیا (احتمالاً برای ساخت مدل سراتو) هم در جریان است {لینک} و این ماشین در اوایل سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. 
اکنون به نظر می‌رسد مذاکرات با سیتروئن به نتیجه رسیده  است و  جایگزین زانتیا باز هم فرانسوی خواهد بود. اطلاعات زیادی درباره جزییات مدل جدید گفته نشده است. تنها اعلام شده که دو مدل از سیتروئن به جای زانتیا تولید خواهد شد و این مدل‌ها مخصوص بازار ایران طراحی شده است. همینطور گفته شده که این ماشین در بازارهای اروپایی سیتروئن به فروش نخواهد رسید. 

به نظر می‌رسد این مدل جدید، نمونه‌ای از سیتروئن C4 است که از پنج سال پیش برای بازار چین توسط کارخانه دانگ فنگ طراحی و ساخته شد. به دلیل بدیمن بودن عدد چهار در فرهنگ چین، نام ماشین از C4 به سی تریومف تغییر کرد و به دلیل پرطرفدار بودن ماشین‌های با صندوق عقب در بازار چین این ماشین در فرم سدان به بازار عرضه شد. 
سی تریومف با طول ۴.۸ متر و عرض ۱.۷۷ متر ماشین کاملاً بزرگی است. فاصله بین دو محور آن ۲.۷۱ متر است و فضای زیادی در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد و جای بار آن هم ۵۱۳ لیتر است. 
این ماشین با موتور دو لیتری ۱۵۰ اسب بخاری و دو جعبه دنده پنج دنده دستی و چهار دنده اتوماتیک عرضه شد. موتور شانزده سوپاپه سیتروئن با استاندارد یورو ۴ ساخته شده بود. 
این ماشین بعد از عرضه در چین در آرژانتین و اسپانیا هم فروخته شد.

در سال ۲۰۱۰  سی تریومف با تغییراتی ظاهری نام جدید سی کواتر را به خود گرفت. مدل جدید دو موتور ۱.۶ لیتری و ۲ لیتری داشت. مدل جدید را می‌شود در سه سطح و ده مدل مختلف سفارش داد.  امکاناتی نظیر کروز کنترل، ترمز ABS و چهار ایربگ به طور استاندار در این ماشین عرضه می‌شود.
قیمت ماشین در بازار چین بین صد هزار تا ۱۴۰ هزار یوان به فروش می‌رسد که حدود ۲۱ تا ۳۰ میلیون تومان است. 
خبرگزاری‌های چینی امروز اعلام کردند که به زودی مدل تازه‌ای از این ماشین در بازار چین به بازار عرضه خواهد شد. این مدل جدید از نظر فنی تفاوت زیادی با مدل فعلی ندارد اما با جلو پنجره  و چراغ‌های تازه، ظاهر آن به نسل جدید C4 شبیه‌تر خواهد بود. {لینک}
هنوز مسئولان سایپا اعلام نکرده‌اند که کدامیک از این سه مدل را به جای زانتیا تولید خواهند کرد و  از همه مهمتر این که باید منتظر ماند تا مشخص شود کدام بخش این خودروی جدید مخصوص بازار ایران طراحی خواهد شد.