مرسدس بنز رسما ساخت یک مدل کوچک چهاردر کوپه را تأیید کرد. کانسپتی از این ماشین اسپرت که نامش CLA است چند هفته دیگر در نمایشگاه خودرو پکن رونمایی خواهد شد. 
به دلیل شباهت شکل این ماشین به مدل سی‌ال‌اس به آن «سی‌ال‌اس کوچولو» هم گفته شده است.  فروش بالای سی‌ال‌اس که در سال ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد و اکنون دومین نسل آن به بازار آمده، سبک تازه‌ای از خودرو را معرفی کرد که در عین چهار در بودن ظاهری شبیه به یک کوپه داشت. موفقیت این مدل باعث شد کارخانه‌های دیگر نظیر آئودی و ب‌ام‌و  هم  مدل‌هایی مشابه بسازند. 

اکنون مرسدس بنز می‌خواهد این سبک را در قالب خودروهایی کوچکتر به بازار عرضه کند و تصاویر این مقاله‌ ایده‌ای است که هنرمندان از شکل ظاهری این ماشین جدید پیش بینی کرده‌اند.
پیتر زچه مدیر دایملر گفته استراتژی مرسدس بنز در کلاس خودروهای کوچک لوکس تهاجمی است و برای افزایش قدرت حمله مرسدس بنز در این بخش از بازار به تعداد بیشتری مدل نیاز دارد. در حال حاضر این کارخانه دو ماشین در کلاس‌های A و B در این بخش دارد که به زودی مدل کوپه چهار در، یک مدل استیشن شوتینگ بریک، احتمالاً یک مدل دو در و بالاخره یک SUV هم در این بخش خواهد ساخت. 
برای ساخت این مدل‌های تازه دایملر یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو در کارخانه‌های تازه سرمایه‌گذاری کرده و این ماشین‌ها را در مجارستان، آلمان و چین خواهد ساخت. 

مرسدس بنز هنوز اعلام نکرده که کی این مدل جدید را به بازار عرضه خواهد کرد و مشخصات فنی آن چیست. اما انتظار می‌رود این خودرو بر روی پلت فرم جدید مرسدس بنز به نام ام‌اف‌آ سوار شود و موتورهای بنزینی و دیزل آن بین ۱۰۸ تا ۲۰۸ اسب بخار قدرت داشته باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود فروش این خودرو از اوایل سال آینده میلادی آغاز شود. 
خودروهای جدید مرسدس بنز در این بخش بسیار پرطرفدار بوده است. از پنج ماه پیش و آغاز فروش کلاس بی جدید در اروپا، مرسدس بنز بیش از صد هزار سفارش خرید دریافت کرده است و کلاس A جدید که به تازگی در نمایشگاه ژنو معرفی شد با استقبال بسیار خوب مردم و منتقدان روبرو شده است. مرسدس بنز برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ این کلاس را در آمریکای شمالی هم خواهد فروخت. 
عکس: اتو اوولوشن و ورلدکارفنز