جمعی از خریداران خودرو از شرکت لیزینگ خودروی «اریکه خودرو مهر» از این شرکت به اتهام کلاهبرداری شکایت کردند.
تعدادی از آنها در تماس با خبرگزاری ایسنا گفته‌اند که این شرکت با وجود دریافت پیش پرداخت، خودروهای ثبت نامی را تحویل نداده و حالا مسوولان آن متواری شده‌اند.
سعید حبیب‌نیا، یکی از این خریداران می‌گوید« یازدهم آبان ۲۰ میلیون تومان و دی ماه شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به عنوان پیش پرداخت دریافت یک دستگاه خودروی لیفان X60 به حساب شرکت اریکه خودرو مهر واریز کردم و قرار بود ظرف ۴۵ روز کاری خودروی خود را دریافت کنم.»
او می‌گوید هفته گذشته و بعد از پایان مهلت تحویل خودرو به این شرکت رفته اما متوجه شده که از هفته پیش ساختمان تخلیه شده و مسوولان شرکت حتی خانه‌های خود را تخلیه کرده‌اند.
آقای حبیب‌نیا می‌گوید در چند روز گذشته «حدود ۲۰۰ نفر از پیش خریداران خودرو در دادسرای منطقه هفت در خیابان دبستان تهران حاضر شده و از اریکه خودرو مهر به دلیل کلاهبرداری شکایت کرده‌اند.»
ظاهرا بیشتر خریداران خودرو از این شرکت شهرستانی بوده و احتمالا تاکنون از متواری شدن مسوولان آن خبر نداشته و همچنان در انتظار دریافت خودروی خود هستند.
شرکت اریکه خودرو مهر در وبسایت خود شرایط فروش اقساطی خودرو را به صورت ۴۰ درصد پیش پرداخت برای خودروهای داخلی و ۳۰ درصد پیش پرداخت برای خودروهای وارداتی اعلام کرده است.
با وجود اعلام حدود پنج شماره خط تلفن ثابت بر روی سایت این شرکت دو شماره تلفن بر روی تلفن همراه دایورت بوده و خاموش است. در تماس با شماره‌های دیگر نیز هیچ کس پاسخگوی تماس نیست.