آخرین مرحله از تولید نسل جدید ولوو XC90 آغاز شده و این خودرو کمتر از یک سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد. کارخانه سوئدی در آخرین روز از آزمایش‌ زمستانی و پیش از آزمایش تابستانی، نمونه اولیه این شاسی بلند جدید را به گروه کوچکی از خبرنگاران در مرکز آزمایش خودرو در قطب شمال نمایش داد. 
این شاسی بلند هفت نفره اولین مدل از خودروهای جدیدی است که ولوو امیدوار است با آنها به صدر جدول خودروسازان لوکس برود. 
پروژه اکس سی ۹۰ با کد V526 در ولوو شناخته می‌شود. این خودرو اگرچه کاملا جدید است اما با همان تعریف نسل کنونی اکس سی ۹۰ طراحی شده که در سال ۲۰۰۲ به بازار عرضه شد. 
طول نسل دوم ده سانتی‌متر بیشتر شده و به ۴.۹ متر رسیده است. این خودرو همچنین خوابیده‌تر و پهن‌تر از XC90 کنونی است. ولوو می‌گوید جای داخل ماشین مخصوصا در ردیف دوم و سوم صندلی‌ها بیشتر شده است. 
بخش‌های مختلف ماشین از طریق یک نمایشگر ۹.۵ اینچی در داشبورد کنترل می‌شود و تنها هفت دکمه روی داشبورد قرار داده شده است. 

اطلاعات خودرو بر نمایشگرهای TFT روبروی راننده نمایش داده می‌شود. در مدلهای گرانتر راننده می‌تواند اطلاعاتی را می‌خواهد در جلوداشبورد ببیند انتخاب کند. 
به رسم همیشگی ولوو، این مدل پر از امکانات ایمنی است. ولوو در برنامه‌ای که «ویژن ۲۰۲۰» نام گرفته می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ ماشین‌هایش آنقدر امن باشد که هیچکس در تصادف با آنها جراحت جدی پیدا نکند. 
XC90 اولین خودروی ولوو است که قرار است بر روی پلتفرم جدید این کارخانه ساخته شود. این پلتفرم که نامش SPA است زیربنای ساخت همه مدلهای آینده ولوو خواهد بود و به تناسب هر مدل اندازه‌اش تغییر می‌کند. 
پیتر مرتنز، مدیر تحقیق و توسعه ولوو می‌گوید در سال ۲۰۰۸ و هنگامی که فورد برای اولین بار تصمیم به فروش ولوو گرفت، مدیران این کارخانه پروژه تحول در ساختار مدلها و روش ساخت خودروها را آغاز کردند. وقتی در سال ۲۰۱۰ ولوو به مالکان چینی کنونی فروخته شده، این کارخانه سرمایه لازم برای اجرای این پروژه را به دست آوردند. 
ولوو اکنون آزمایش‌های تابستانی این خودرو را آغاز می‌کند و محصول نهایی را تا پایان سال ۲۰۱۴ به نمایش عمومی خواهد گذاشت.