در شرایطی که ایران خودرو و سایپا به دنبال تولید خودروی ارزان قیمت هستند، رنو نیز با استفاده از کارت «کوئید»، به دنبال حداکثر امتیازگیری از خودروسازان ایرانی است. به نظر می‌رسد کلید قفل همکاری رنو با خودروسازان ایران تنها به دست این خودروی ارزان قیمت هندی-فرانسوی باز می‌شود.

قدرت خرید بخش قابل توجهی از مصرف‌کنندگان خودرو در ایران متناسب با خودروهای با قیمت‌های کمتر از سی میلیون تومان است. در این سطح قیمتی تعداد محدودی خودرو در ایران عرضه می‌شود که مشهورترین و پرفروش‌ترین آن پراید است.

گذشته از انتقاداتی که به کیفیت این خودرو وارد می‌شود، پراید بازار گسترده‌‌ای در ایران دارد. همین باعث شده دو خودروساز ایران به شدت برای افزایش سهم خود از این بازار رقابت کنند. از یک سو سایپا که با پراید حاکم بلامنازع این بازار بوده، می‌خواهد با جایگزین کردن کوئید به حکمرانی خود ادامه دهد. از سوی دیگر ایران خودرو هم فرصت را مناسب دیده تا بتواند با همین خودرو بخشی از سهم سایپا را از بازار بگیرد.

برگ برنده رنو

در چنین شرایطی رنو برگ برنده خود برای گسترش حضور در بازار خودروی ایران را رو کرده است. کوئید خودرویی ارزان قیمت است که رنو آن را برای بازار هند طراحی کرده است و آن را علاوه بر هند در برزیل هم می‌فروشد. قیمت این خودرو در برزیل ۶۰۰۰ یورو، حدود ۲۴ میلیون تومان، و در هند ۴۵۰۰ یورو، حدود ۱۸ میلیون تومان، است.

این خودرو در صورت تولید در ایران احتمالا در محدوده قیمتی ۲۵ میلیون تومان وارد بازار خواهد شد و با توجه به جذابیت‌های ظاهری، فنی و کیفی آن در مقایسه با پراید به سرعت می‌تواند مشتریان ارزان‌ترین خودروی داخلی را به سوی خود جذب کند.

رقابت ایران خودرو و سایپا در حدی است که شنیده می‌شود هر یک از این دو شرکت، آغاز دور جدید شراکت با رنو را مشروط به در اختیار گرفتن کوئید کرده‌اند. شرکت رنو نیز از این اشتیاق دو خودروساز بزرگ ایرانی استفاده را کرده و با مذاکره هم‌زمان و موازی با دو خودروساز ایرانی تلاش می‌کند با استفاده از برگ برنده کوئید، حداکثر امتیاز را کسب کند.

سرنوشت نامعلوم

با توجه به این شرایط سرنوشت تولید کوئید در ایران هم‌چنان نامعلوم و مبهم است. در این زمینه نماینده رنو تاکنون از پاسخ‌گویی صریح به سرنوشت تولید کوئید در ایران طفره رفته است. در جدیدترین موضع‌گیری در این زمینه، پیمان کارگر، مدیرعامل رنوپارس، تنها گفت که تولید چند مدل جدید رنو در ایران قطعی شده است که یکی از این خودروها، کوئید خواهد بود.
او می‌گوید رنو برای بستن قرارداد با خودروسازان ایران عجله‌ای ندارد.

آقای کارگر همچنین از احتمال تولید مستقل کویید و دیگر محصولات رنو در ایران نیز سخن گفته است. علاقه‌ای که از ابتدا با مخالفت صریح هر دو خودروساز ایرانی مواجه شد و بعید است به جز تاکتیکی در مذاکرات، رنگ واقعیت به خود بگیرد.

طولانی شدن مذاکره رنو با خودروسازان ایرانی در حالی است که این شرکت از رقیب هموطن خود، گروه خودروسازی پژو-سیتروئن در ایران عقب افتاده است. در حالی‌که پژو قرارداد همکاری با ایران خودرو و سیتروئن تفاهم‌نامه همکاری با سایپا را در فضای پسا برجام امضا کرده است، رنو هنوز برای بازگشت به بازار ایران منتظر نتیجه مذاکرات با خودروسازن ایران است.

منبع: ایسنا

عکس بالای صفحه: رنو کوئید ریسر، خودروی نمایشی که رنو براساس مدل کوئید ساخته است و آن را برای اولین بار در نمایشگاه خودروی دهلی ۲۰۱۶ رونمایی کرد.