کوروس، خودروساز چینی، طرح‌هایی از اولین مدل خود به نام GQ3 را منتشر کرده است. این خودرو که در ابعادی مشابه با فولکس‌واگن جتا ساخته شده است، اواسط اسفند در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد و از بهار آینده در چین و کمی بعد در بازارهای اروپا به فروش خواهد رسید. 
کوروس جدیدترین خودروساز چین است. این کارخانه با شراکت کارخانه چری و یک گروه سرمایه‌گذاری اسراییلی پنج سال پیش تاسیس شد و هدفش ساخت ماشین‌های باکیفیت است. 
اولین مدل کوروس، این خودرو در کلاس C است اما کوروس می‌گوید پس از عرضه این مدل، کارخانه چینی هر شش ماه یک مدل جدید عرضه خواهد کرد. بازار هدف این کارخانه جوانان هستند. 
ولکر اشتاینواشر، یکی از معاونان کوروس می‌گوید «طراحی و کیفیت بسیار برای جوانان مهم است. آن‌ها کاربران بسیار ماهر در استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته هستند و می‌خواهند ماشینشان بهترین سیستم‌های ایمنی را داشته باشد. ما به عنوان یک برند جدید این فرصت را داریم تا بدون هیچ کم و کاست و در نبود پیشینه‌ای که در کارمان اخلال ایجاد کند به فراهم کردن آنچه که این گروه از مشتریان می‌خواهد تمرکز کنیم.»
آقای اشتاینواشر به خوبی با بازار خودرو آشنا است. او پیش از پیوستن به کارخانه چینی، در بخش آمریکای شمالی فولکس‌واگن کار می‌کرد. 

طراح این ماشین، گرت ولکر هیلدربرند، هم نامی آشنا در صنعت خودرو است. او تجربه کار با فولکس‌واگن، سئات، اپل و میتسوبیشی را دارد اما مهمترین کار او طراحی نسل جدید مینی در سال ۲۰۰۱ است. خودرویی که نام او را برای همیشه در تالار مشاهیر طراحان خودرو ثبت کرد. 
او حالا مدیریت تیمی از طراحان را در دو استودیو در مونیخ و شانگهای برعهده دارد و هدفش ساخت ماشینی است که راه خودروسازی چین را به بازار اروپا و آمریکا باز کند. جی‌کیو۳، خودرویی پهن و کوتاه است و برای همین اسپرت‌تر از یک سدان معمولی به نظر می‌رسد. 
جلوپنجره ماشین به نوعی امضای کارخانه چینی است و بدون شک در مدل‌های آینده هم تکرار خواهدشد. رینگ‌های هشت سوراخه کوروس هم امضای دیگر مدل‌های این کارخانه است. 
مدیران کوروس می‌گویند کیفیت اتاق این ماشین به خوبی رقبای اروپایی و آمریکایی‌اش است. بیشتر بخش‌های ماشین از طریق یک نمایشگر لمسی هشت اینچی که در وسط داشبورد قرار داده شده است، کنترل می‌شود. 
از جمله امکانات دیگر این سیستم، ارتباط خودکار با اورژانس و پلیس هنگام بروز حادثه، و ارتباط با نمایندگی‌های فروش برای گرفتن وقت تعمیرگاه عنوان شده است.