یک هفته دیگر در سوییس خودروسازان در یکی از مهمترین نمایشگاه‌های خودروی جهان، جدیدترین مدلهای خود را نمایش می‌دهند و تلاش خواهند کرد به بازدیدکنندگان و رسانه‌ها نشان دهند که محصولاتشان از رقیبان بهتر است. 
برای سیتروئن این کار ساده‌ای نیست. این کارخانه مدل C1 را به ژنو می‌آورد که عینا شبیه به پژو ۱۰۸ و تویوتا آیگو است و هر سه مدل در یک کارخانه در جمهوری چک ساخته می‌شود و هر سه مدل قرار است در نمایشگاه رونمایی شود. 
هر سه خودروساز این مدل کوچک شهری را به مشخصات فنی مشترک اما با شخصیتی متفاوت به بازار عرضه می‌کنند.  پژو چهره‌ای لوکس از ۱۰۸ نشان داده، تویوتا با هویت همیشگی دوام و سادگی آیگو را به بازار می‌فرستد و سیتروئن می‌خواهد شخصیتی «بازیگوش» به C1 بدهد. 
به همین دلیل سیتروئن برای ایجاد فاصله هرچه بیشتر با دو رقیبش یک کانسپت از C1 را رونمایی می‌کند. نام این کانسپت «سویس و من» (Swiss & Me) است. سیتروئن می‌گوید این خودرو که با رنگ پرچم کشور سوییس رنگ‌آمیزی شده، نشان می‌دهد C1 تا چه اندازه امکانات سفارشی دارد. طراحان سیتروئن گلگیرها را با پلاستیک مشکی پوشانده‌اند و ماشین را با چرخ‌های ۱۵ اینچی پهن‌تر کرده‌اند تا اسپرت‌تر به نظر برسد. 

اما بدون این ترفندها هم، سی ۱ با چراغ گرد و ابروهای ال‌ائی‌دی از دو پسرخاله‌اش ظاهری شاداب‌تر به نظر می‌رسد. ظاهر ماشین حالا با چهره جدید مدلهای سیتروئن هماهنگ‌تر شده است. سیتروئن 
طول ماشین ۱۵ سانتی‌متر از مدل کنونی بیشتر شده و به ۳.۴۶ متر رسیده است. به این ترتیب برای چهار سرنشین جای راحت در اتاق ایجاد شده و ۱۹۶ لیتر جای بار دارد که با خواباندن صندلی‌های عقب جای بار به ۷۵۰ لیتر افزایش می‌یابد. ماشین حالا به یک نمایشگر هفت اینچی مجهز است که راننده می‌تواند تلفن خود را به آن وصل کند و از طریق این نمایشگر از اپهای تلفن خود استفاده کند. 
خریداران سی ۱ می‌توانند بین موتور سه سیلندر ۸۳ اسب بخاری یا ۶۸ اسب بخاری انتخاب کنند. وزن ماشین تنها ۸۴۰ کیلوگرم است و همین باعث شده مصرف ماشین به ۴.۳ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش یابد و ماشین تنها ۹۹ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. 
سی ۱ جدید از چند ماه دیگر با قیمت پایه ۹۸۰۰ یورو به بازار عرضه خواهد شد.