کیا می‌گوید «خشن‌ترین کانسپتی که تاکنون ساخته است» را به نمایشگاه دیترویت آورده است. نام این کوپه اسپرت دیفرانسیل عقب جی‌تی۴ استنگری است و  کیا می‌خواهد با این خودرو که یادآور خودروهای تقویت‌شده آمریکایی است، طرز فکر مشتریانش را نسبت به این مارک کره‌ای عوض کند.
کیا برای نمایش شخصیتی تازه تویوتا جی‌تی۸۶، اسپرت محبوب سال ۲۰۱۲ را هدف قرار داده است. پیتر شریر، مدیر کیا برای این کار به کارهای گذشته فولکس‌واگن رجوع کرده است. کانسپت شباهت عجیبی با کانسپت «اکو ریسر» دارد که خودروساز آلمانی در سال ۲۰۰۵ در نمایشگاه توکیو رونمایی کرد. 

کانسپت توسط سزار مونتادا، طراح اسپانیایی در فولکس‌واگن ساخته شد. شریر که در آن زمان تحت مدیریت مراد گونگ، مدیر طراحی فولکس‌واگن کار می‌کرد بر این طرح نظارت داشت. شریر یک سال بعد فولکس‌واگن را ترک کرد و به کیا رفت تا این خودروساز را از سازنده خودروهای ارزان به خودروسازی پیشرو در طراحی تبدیل کند. 
یک دهه بعد کانسپت جی‌تی۴ کیا حتی با رنگی مشابه با کانسپت ۲۰۰۵ فولکس‌واگن در دیترویت رونمایی شده است. طراح آن هرگونه اقتباس از کانسپت آلمانی را تکذیب می‌کند. 
صرف نظر از اصیل بودن ایده این کوپه، جی‌تی۴‌ با چراغ‌های جلوی عمودی و گلگیرهای جلوی برآمده اش نشاندهنده زبان تازه‌ای در طراحی کیا است. این خودرو از یک موتور دو لیتری توربوی ۳۱۵ اسب بخاری نیرو میگیرد. کیا از این موتور برای مدل اپتیما که در مسابقات شرکت می‌کند استفاده کرده است و می‌توان از آن حداکثر ۴۰۰ اسب بخار نیرو بگیرد. نیروی موتور از طریق جعبه دنده پنج سرعته دستی به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. 

شاسی کانسپت  جدید است. ابعاد آن( طول ۴۳۱۰ میلی‌متر، عرض ۱۸۹۰ میلی‌متر و ارتفاع ۱۲۵۰ میلی‌متر) به کیا سید نزدیک است اما فاصله دو محور خودرو (۲۶۱۹ میلی‌متر) از کیا سید کمتر است. 
برخلاف کانسپت فولکس‌واگن که از ابتدا هم معلوم بود تنها برای نمایش ساخته شده است، کیا به نظر در ساخت ماشینی براساس کانپست جی‌تی‌۴ جدی به نظر می‌رسد.