گفته می‌شود مسئولان برگزارکننده مسابقات فرمول یک در حال بررسی طرحی برای گذاشتن سقف برای ماشین‌های فرمول یک هستند. این سقف که «هیلو» (The Halo) لقب گرفته در صورت تایید  از فصل  ۲۰۱۷ در خودروهای فرمول یک استفاده خواهد شد و در حقیقت حائلی است که از سر راننده هنگام برخورد محافظت می‌کند.

الکس ورتز، رییس اتحادیه رانندگان فرمول یک اعلام کرده همه اعضای این اتحادیه به یافتن یک راه حل برای حفاظت بیشتر از رانندگان رای داده‌اند.

برگزارکنندگان فرمول یک مدتی است به دنبال راهی برای حفاظت از سر رانندگان هستند اما این مسئله با کشته شدن جولز بیانکی، راننده تیم ماروسیا با جدیت بیشتری دنبال شده است.

بیانکی ده ماه پیش به خاطر ضربه‌ای که به سرش هنگام تصادف در مسابقه ژاپن وارد شد به کما رفت و پس از مدتی جانش را از دست داد. جاستین ویلسون، راننده پیشین فرمول یک هم پارسال در مسابقه ایندی آمریکا به خاطر برخورد جسمی به سرش هنگام مسابقه کشته شد.

به گفته ورتز، رانندگان از سقف هیلو استقبال کرده‌اند. این سیستم دو بازوی منحنی دارد که از پش سر راننده کشیده شده و در جلوی صندلی به هم وصل می‌شود.

ورتز در مصاحبه‌ای با بی بی سی گفت برای به کارگیری این سقف لازم است طراحی شاسی ماشین تغییر کند، اما به گفته او تا سال ۲۰۱۷ برای این تغییرات زمان کافی وجود دارد.

برنی اکلستون، مالک مسابقات فرمول یک اما به نظر چندان با این تغییر مخالف نیست. او اخیرا گفته است طرفداران فرمول یک خطر در این ورزش را دوست دارند. او در مصاحبه خود با روزنامه آلمانی «تیرولر تاگه‌زایتونگ» گفت «هیچکس به تماشای سیرکی نمی‌رود که بندبازش فقط چند سانتی‌متر بالاتر از زمین روی طناب راه برود»

او که در حاشیه یک مسابقه پرش اسکی با خبرنگار روزنامه آلمانی گفتگو می‌کرد گفت «اما طوری که ما روی ایمنی کار کردیم با اسکی کاملا متفاوت است. اگر قرار باشد کسی انتخاب داشته باشد، حتما حادثه در ماشین فرمول یک را انتخاب خواهد کرد.»

«رانندگان در فرمول یک تصادف شدید می‌کنند و بعد کمربندشان را باز میکنند و از ماشین بیرون می‌آیند. این چیز خوبی است.»