اعلام خبر گران تر شدن قیمت خودرو از سوی وزیر صنعت به افزایش قیمت در بازار خودرو دامن زده است اما فعالان بازار می‌گویند این افزایش بر رکود این بازار بی تاثیر بوده است. 
خودروسازان ایران می‌گویند ارز مورد نیازشان را از بازار آزاد می‌خرند و برای همین قیمت‌گذاری هم باید براساس ارز آزاد باشد. این موضوع روز چهارشنبه در شورای رقابت بررسی شد. قرار است هفته آینده نتیجه این جلسه مشخص شود اما به نظر می‌رسد این بار خودروسازان جواب منفی از شورای رقابت نشنوند.
شواهد نشان می‌دهد که قیمت خودرو در حال افزایش اشت اما نه شواهد و نه حتی اظهارات وزیر بازار خودرو را از رکود خارج نکرده و خرید و فروش حتی کمتر هم شده است. روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشته است نمایشگاه‌ داران و نمایندگی‌های مجاز فروش خودرو در انتظار مشخص شدن قیمت‌ها، ترجیح می‌دهند خودرو‌هایشان را در معرض فروش قرار ندهند. 
این اقدام نمایشگاه‌داران در حالی است که مدیران عامل دو خودروسازی بزرگ کشور، برخلاف اظهارنظرهای مختلف که از افزایش ۳۰ درصدی خودرو خبر می‌دادند، سقف افزایش قیمت‌ها را ۳ تا ۴ درصد آن هم در برخی محصولات خاص اعلام کرده‌اند. آن‌ها ادعا دارند بخش زیادی از محصولاتشان ساخت داخل است بنابراین قیمت دلار در قیمت آنها تاثیر ندارد. به گفته خودروسازان ایران تنها برخی خودروهای ارزبر هستند که نهایتا با افزایش قیمت ۴ تا ۵ درصدی مواجه می‌شوند. 
قیمت‌ها در عین رکود بازار در حال افزایش است. رییس اتحادیه فروشندگان اتومبیل می‌گوید بعد از اظهارات وزیر، خرید و فروش برخی محصولات ایران خودرو در بازار با ۵ درصد افزایش قیمت همراه بوده و قیمت انواع پراید نیز در بازار افزایشی یک تا ۲/۵ میلیون تومانی را تجربه کرده است. برای مثال پراید ۱۱۱ فول در حال حاضر ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. {+}
یک نمایشگاه‌دار به روزنامه دنیای اقتصاد گفت اکثر تولیدات شرکت‌های خودروساز بدون مشتری در کارخانه‌ها انبار شده است. اما مشتری‌ها هنوز تمایلی به خرید ندارند. با این حال او پیش‌بینی کرده قیمت خودروهای داخلی باز  هم افزایش یابد و  دو تا سه میلیون تومان گرانتر شود.
در بازار قیمت محصولات پژو با تغییر چندانی همراه نبوده است.  پژو ۲۰۶ تیپ ۲  این هفته ۳۶ میلیون تومان بود و ۲۰۷ اتوماتیک هم ۵۶ میلیون تومان معامله شد. قیمت صندوقدارهای این خانواده نیز در مدل‌های V8 و V9 به ترتیب ۳۷ و ۵۰ میلیون تومان بود. ارزانترین مدل صندوق دار هم  ۳۴میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد.
پژو پارس ۳۴ میلیون تومان قیمت داشت و مدل دوگانه سوز آن نیز ۳۵ میلیون تومان بود. 
دیگر فرانسوی بازار، یعنی تندر E1 در بازار هفته گذشته ۳۲ میلیون تومان معامله شده و تندر۹۰ پارس خودرو نیز قیمتی برابر با ۳۵ میلیون تومان داشت. این در حالی است که مدل ایران خودرویی این ماشین ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. 
رانا، دومین خودروی ملی ایران خودرو نیز ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشت در حالی که سمند، اولین خودروی ملی این خودروساز با قیمتی پایین‌تر ۲۷ میلیون تومان معامله می‌شود. 
اما بعد از پراید ۱۱۱ که هم‌اکنون در مدل فول خود ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود، گران‌ترین مدل این خانواده پراید ۱۳۱ با قیمتی برابر با ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. پراید ۱۳۲ ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد. تیبا نیز به عنوان اولین خودروی ملی سایپا همچنان روی ۲۰ میلیون تومان ثابت مانده و از اظهارنظرهای گوناگون تاثیری نگرفته است. 
از بین مونتاژی‌های پارس خودرو نیز نیسان ماکسیما همچنان روی ۱۱۵ میلیون تومان باقی مانده و تیانا نیز ۱۴۲ میلیون تومان معامله می‌شود. قیمت مگان نیز ۸۷ میلیون تومان است.  گراند ویتارا نیز به عنوان مونتاژی شاسی‌بلند ایران خودرو در مدل دنده‌ای خود ۱۲۶ میلیون تومان قیمت دارد و در مدل اتومات نیز ۱۳۰ میلیون تومان معامله می‌شود.