گروه بهمن می‌گوید مذاکره با خودروسازان خارجی برای همکاری مشترک هنوز به نتیجه نرسیده و این کارخانه سال آینده محصول تازه‌ای به بازار عرضه نخواهد کرد. این خودروساز ماه پیش اعلام کرده بود در حال مذاکره با مزدا برای عرضه سه مدل جدید این کارخانه است.

ظاهر سرعت مذاکرات آنقدر نیست که گروه بهمن بتواند در سال ۱۳۹۵ مدلی جدید عرضه کند. رضا داوودزاده در یک نشست خبری اعلام کرده سال آینده مدل کنونی مزدا ۳ و مدلهای چینی آسا را تولید خواهد کرد. او همچنین بدون اشاره به حرف‌های ماه گذشته مدیر گروه بهمن درباره مدلهای جدید مزدا تنها به قصد شرکت برای فروش مدل جدید مزدا ۳ اشاره کرد.

«ارتباطمان با مزدا ادامه دارد و در سال آینده نیز تولید مزدا ۳ را ادامه خواهیم داد. هرچند قصد داریم مدل جدید این خودرو را به ایران بیاوریم.»

آقای داوودزاده همچنین گفت مذاکره با چند شرکت خارجی در جریان است. او نامی از این شرکت‌ها نبرد و گفت چون نتیجه قطعی نشده، «صلاح نیست» نامی از کارخانه‌های طرف مذاکره برده شود.

ظاهر آنچه قطعی است، افزایش همکاری با FAW است. آقای داوودزاده گفت گروه بهمن با این کارخانه چینی برای مونتاژ سه مدل دیگر مذاکره می‌کند. در حال حاضر این کارخانه مدل بسترن بی۵۰ این شرکت را تولید می‌کند.

درباره FAW بسترن بی۵۰ {اینجا} بیشتر بخوانید.

در این نشست درباره شایعه تمایل خرید سهام گروه بهمن توسط مزدا هم سوال شد که در جواب، آقای داوودزاده این خبر را تکذیب کرد اما گفت چند سرمایه‌گذار داخلی به دنبال خرید سهام کارخانه هستند.

مدیر بهمن موتور گفت در سال ۱۳۹۴ این شرکت ۱۷ هزار دستگاه خودرو مونتاژ کرده که ۶۰ درصد بیشتر از سال قبل است. او پیش بینی کرد تولید در سال آینده به ۲۲ هزار دستگاه برسد. او همچنین گفت بالای بیست درصد محصولات ساخت داخل است.

گروه بهمن در حال حاضر سه مدل سواری و سه مدل وانت تولید می‌کند.

منبع: دنیای اقتصاد، ایسنا