حسن رحیمی، رییس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ می‌گوید از روز چهارشنبه شانزده بزرگراه پایتخت تحت پوشش پلیس بزرگراه قرارمی‌گیرد و به زودی گشت محسوس و نامحسوس «مگان» به ناوگان پلیس بزرگراه اضافه خواهد شد. او همچنین گفت که ۶۵ گشت جدید به پلیس بزرگراه اضافه شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای رحیمی گفت که با اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی، میانگین سرعت در بزرگراه‌های تهران از ۶۶ کیلومتر در ساعت به ۷۷ کیلومتر در ساعت افزایش یافته است. او همچنین گفت که تا پایان امسال همه بزرگراه‌ها به دوربین کنترل سرعت مجهز می‌شود.

به گفته آقای رحیمی خودروهای رکورد بالاترین سرعت ثبت شده در بزرگراه‌های تهران متعلق به یک پژو ۲۰۶ بود که سرعت ۲۰۳ کیلومتر در ساعت را ثبت کرده است. بعد از این خودرو یک دستگاه سوزوکی با سرعت ۱۷۸ کیلومتر در ساعت، یک دستگاه مزدا ۳ با سرعت ۱۷۷ کیلومتر در ساعت و یک خودرو ماکسیما و پژو ۴۰۵ با سرعت ۱۷۵ کیلومتر در ساعت سریعترین ماشین‌ها در بزرگراه‌های تهران بودند.

او گفت در سه ماهه اول سال ۲۱۳ راننده به دلیل سرعت غیرمجاز تا حداکثر شش ماه از رانندگی محروم شده‌اند و رانندگانی که محرومیت آن‌ها بیشتر از یک ماه بوده برای معاینه پزشکی فرستاده شدند تا سلامت روانی آن‌ها بررسی شود.

به گفته رئیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بیشترین تخلف رانندگان در بزرگراه عدم رعایت سرعت مجاز، تغییر مسیر ناگهانی، سبقت غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه بوده است. او بیشترین علت تصادف در بزرگراه‌های تهران را عدم رعایت فاصله از خودروی جلویی اعلام کرد. 

آقای رحیمی گفت میانگین زمان رسیدن پلیس به صحنه تصادف با دو دقیقه کاهش به ده دقیقه رسیده است. او همچنین از مردم خواست تا در صورتی که پلیس دیر به صحنه تصادف رسید، این موضوع را از طریق شماره تلفن ۶۶۹۲۶۶۶۶ به پلیس اطلاع دهند.

به گفته رئیس راهنمایی و رانندگی تهران، از روز شنبه تردد خودروهای کشنده‌ هوو در داخل شهر تهران ممنوع است.