نادر فقیه‌زاده ۳۶ ساله است. او در ده سالگی به آلمان رفت و بعد از فارق‌التحصیلی از دانشگاه فروتزهایم در رشته طراحی خودرو در بخش طراحی ب ام و به کار مشغول شد. مهمترین پروژه‌های او در این کارخانه طراحی داخل ب ام و سری ۷ و طراحی بدنه سری ۶ کوپه، سری ۶ کانورتبل و سری ۶ گرن کوپه است و اکنون در حال کار بر روی طرح نسل بعدی سری ۷ است. 
بهترین ماشین‌‌ها به نظر نادر مدل‌های M6، M3 و سری ۶ گرن کوپه ب ام و  است و به غیر از ب ام و، لامبورگینی و آستون مارتین را می‌پسندد. با اینکه نزدیک به سی سال است از ایران دور بوده هنوز قرمه سبزی دوست دارد، سیاوش قمیشی گوش می‌دهد و به شوخی‌های فیلم مارمولک می‌خندد. 
خبرنگاران سایت گزارشگر طراحی صنعتی به تازگی با او گفتگویی انجام داده‌اند که بخش‌هایی از آن را در اینجا می‌خوانید

چرا طراحی صنعتی؟
بین ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر یا پزشکی‌ مردد بودم. برای پدر و مادرم فرقی نداشت. فقط می‌گفتند دنبال علاقه و استعدادت برو. آنجا بود که مقاله‌ای درباره دانشجوهای دانشگاه فورتز‌هایم خواندم که مسیر و هدفم را کاملاً عوض کرد. البته همیشه در رشته‌های هنری در مدرسه قوی‌تر بودم و همین شد به فکر افتادم چرا دنبال کاری که بهتر بلدم نروم؟
آیا پیش از دانشگاه گرایشی به طراحی داشتید؟
بله همیشه به طراحی و نقاشی علاقمند بودم. در بچگی‌ خودرو‌های خیالی طراحی می‌کردم که تمام امکانات برای زندگی‌ و مسافرت در آن‌ها بود یا خیلی‌ وقتها هواپیما می‌کشیدم یا داخل ماشین پدرم را از زاویه‌ای که خودم میدیدم با تمام جزییات طراحی می‌کردم. کلاً هر چیزی که در اطرافم بود را نقاشی می‌کردم. در مدرسه هم در رشته‌های هنری قوی بودم.
چطور به ب ام و رفتید؟
در دانشگاه آخر هر ترم، ژوژمان یا نمایش کارهای طراحی داشتیم. در آنجا طراحان و مدیران شرکتهای خودروسازی به عنوان مهمان می‌آمدند که اکثرشان از شرکتهای خودروسازی آلمانی از قبیل بنز، ب‌ ام‌ و و پورشه بودند. به این ترتیب بین دانشجو و صنعت رابطه ایجاد می‌شد. ترم چهارم بودم که از طرف پورشه و ب‌ ام‌ و به من اینترنشیپ یا کارآموزی پیشنهاد شد. درباره فرهنگ دیزاین ب ام‌ و احساس خوبی پیدا کردم انتخابم ب‌ ام‌ و شد.

درباره پروژه‌هایی که در ب ام و کار کردید برایمان بگویید؟
طراحی سری هفت بسیار پیچیده بود و باید قوانین زیادی از جمله راحتی‌ و امنیت سرنشینان در نظر گرفته می شد، و وقت کمی‌ برای پرداختن به اصول هنری بود. در مقایسه، در طراحی سری ۶ با داشتن همان زمان برقراری تعادل بین جنبه هنری و صنعتی آسان‌تر بود. هدف در طراحی داخل سری هفت ایجاد محیطی لوکس و راحت برای سرنشینان و در کل بالا بردن کیفیت داخل خودرو بود. شخصاً از طراحی سری شش بیشتر لذت بردم چون خودرویی بود که قرار بود تصویر و هویت طراحی ب ‌ام و را به دنیا معرفی کند.
در پیامتان برای روز جشن طراحی صنعتی، بر استفاده از منابع ایرانی تاکید داشتید. کمی بیشتر درباره این موضوع توضیح دهید؟ 
تغییرات بزرگ در تاریخ ایران نشان می‌دهد مردم ایران بسیار انعطاف پذیرند. این را باید در طراحی هم نشان داد. منابع الهام بخش ایرانی‌ خیلی‌ زیاد داریم. از معماری، ظریف‌کاری‌ها و نقش‌مایه‌های ایرانی‌ گرفته تا هنر شاهنشاهی و هنر اسلامی و حتی غذاهای ایرانی‌. فقط کافی است قوه تخیل خود را تقویت کنیم. باید ببینیم فسلفه مهمان نوازی، تشریفات و آداب و رسوم ایرانی چیست و چطور می توانیم آن را در طراحی خودرو پیاده کنیم. برای مثال جای زیاد و راحت، امکان  گفتگو کردن و ایجاد احساس راحتی‌ و امنیت برای سرنشینان و …

در سال ۲۰۵۰ میلادی چه ماشین‌هایی سوار خواهیم شد؟
با ورود دنیای دیجیتال به صنعت خودرو فرهنگ رانندگی‌ خیلی‌ فرق خواهد کرد.  خیلی‌ مارک‌ها از بین خواهد رفت. مثل کداک که دوربین را اختراع کرد و به علت اختراع دوربین دیجیتال ریشه خود را زد. خیلی‌ مارک‌های جدید به وجود خواهد آمد که ما در حال حاضر آن‌ها را نمی شناسیم. در کل ماشینها کم مصرفتر، سبکتر و ظریفتر خواهد شد.
توصیه شما به علاقه‌مندان به طراحی خودرو چیست؟
به افق نگاه کنند و برنامه داشته باشند، فقط به گذشته نگاه نکنند. با چشم باز و با دقت دنیا را ببینند و ایده بگیرند و به آینده فکر کنند. برای تغییر و دور انداختن راه اشتباه و شروع جدید جرات داشته باشند و از همه مهمتر پشتکار.

چه غذایی دوست دارید؟
استیک شاتوبریان و قورمه سبزی
به چه ورزشی علاقه دارید؟
دوی سرعت، تنیس
سرگرمی محبوبتان چیست؟
در گذشته بیشتر نواختن درامز و تنیس. در حال حاضر بیشتر بودن با خانواده و سفر به شهرهای جدید و کشف و آشنایی با فرهنگ‌های جدید.
چه کتاب‌هایی دوست دارید؟
عطر، پدرخوانده، شرکت و Mechanization Takes Command (نوشته زیگفرید گیدئون)
چه موسیقی گوش می‌دهید؟
متنوع، از قمیشی تا راک
چه فیلم‌هایی می‌بینید؟
فیلم‌های  با داستان فلسفی مثل ماتریکس و اینسپشن (Inception) و فیلمهای خنده‌دار از جیم کری گرفته تا مارمولک.