مجله مرسدس: طراحان مرسدس بنز با رونمایی از کانسپت مرسدس بنز کلاس A در نمایشگاه شانگهای مسیر جدید این شرکت برای رسیدن به فرم مدل‌های آینده مرسدس بنز را نشان دادند. هنوز معلوم نیست چقدر از ایده‌هایی که در کانسپت کلاس A به نمایش درآمده در مدل های آینده مرسدس بنز استفاده خواهد شد، اما مسلم است که این کانسپت یکی از هیجان‌انگیز ترین ماشین‌هایی بوده که با مارک مرسدس بنز در سال‌های اخیر ساخته شده است. 
هارموت سینک‌ ویتز، سرپرست طراحی داخل خودرو در مرسدس بنز یکی از کسانی است که در این پروژه نقش داشته است. او در آلمان کار می‌کند اما بخشی از یک گروه بین‌المللی از مهندسان و طراحان است که برای مدل‌های آینده مرسدس بنز ایده پردازی می‌کنند. در این مصاحبه، او از ایده‌هایی صحبت می‌کند که الهام بخش تازه‌ترین کانسپت مرسدس بنز بوده است.

کانسپت کلاسA با کلاس A که اکنون در بازار عرضه می‌شود بسیار تفاوت دارد. چه چیزی باعث چنین تغییر بزرگی شده است؟
ما در کمپانی مرسدس بنز به این نتیجه رسیده‌ایم که می‌شود خودروهایی ساخت که از نظر احساسی بر بیننده تأثیر بگذارد. با کلاس A جدید می‌خواهیم با آن گروه از مشتری‌ها ارتباط برقرار کنیم که نمی‌خواهند به ماشین صرفاً به عنوان یک وسیله کاربردی نگاه کنند، بلکه می‌خواهند از آن لذت ببرند. بهترین حسی که یک خودرو می تواند در راننده ایجاد کند این است که در او علاقه به رانندگی ایجاد کند، حتی اگر مقصد بخصوصی هم در ذهنش نباشد.
گفته می‌شود در طراحی این ماشین از باد و امواج هم الهام گرفته‌اید. لطفاً توضیح دهید چطور این عناصر در طراحی الهام بخش بوده‌اند؟
ما از خود باد الهام نگرفتیم، بلکه شکلی موج دار و اثری که باد از خود به جا می‌گذارد، مثل شکلی که یک تپه شنی بعد از وزیدن باد به خود می‌گیرد، برای ما الهام بخش بود. ما در طراحی از طبیعت تقلید می‌کنیم و فرم‌هایی را بازسازیی می‌کنیم که در فرآیندی شکل گرفته‌اند که میلیون‌ها سال طول کشیده است. طبیعت به ما یاد می‌دهد در عین صرفه‌جویی چطور از مواد به طور کارآمد استفاده کنیم. نمایشگرهای روی داشبورد و پشت صندلی راننده نمونه‌ای از این روش در طراحی‌ است.  صندلی از یک ساختار آناتومی است که روی آن پارچه مات کشیده شده است. از مواد کمی استفاده کردیم اما همزمان نتیجه حسی طبیعی و اورگانیک با خود دارد.
این خودرو تقریباً شبیه یک سفینه فضایی است.
برخلاف روش‌های سنتی در طراحی، در این کانسپت سعی کردیم تا همه چیز حالتی معلق داشته باشد. خوشحالم که شما آن را به جسمی فضایی تشبیه کردید چون این نشان می‌دهد که ایده ما خوب پیاده شده است. بعد از طبیعت، دومین منبع الهام ما هوانوردی بود. داشبورد و کانال‌های سیستم تهویه ماشین شبیه بال های هواپیما است که موتور زیر آن نصب شده باشد. 
هدفمان این بوده که طراحی داخلی طوری باشد که هنگام نشستن در خودرو، نوعی حس اسپرت را القا کند. به محض اینکه پایتان را داخل خودرو می گذارید حس شما نسبت به فضا تغییر می کند.  حس حمایت می‌کنید و انگار در برگرفته‌ شده‌اید. درست مثل وقتی که یک کفش اسپرت راحت می‌پوشید. 

تا چه حد می‌توان نوآوری‌ها را در طراحی خودرو ادامه داد و همزمان مشتری های موجود را حفظ کرد؟
در مرحله‌ مطالعه برای ساخت نمونه آزمایشی هیچ نگرانی در این مورد وجود ندارد. در این مرحله مهم ایجاد فضایی آزاد است تا ایده‌های خلاقانه ابراز شود. هنگامی که قرار است مدل نهایی برای تولید آماده شود، خیلی چیزها تغییر می‌کند و ما از اینکه ماشین را با امکانات حال حاضر تطبیق بدهیم ترسی نداریم. صفحه نمایشگری که روی داشبورد گذاشتیم و می‌توان آن را چرخاند به نظر ایده‌ای است که از فیلم‌های تخیلی الهام گرفته شده، اما از وقتی که تلویزیون‌های با صفحه نمایشگر تخت ساخته شده است، دیگر هیچ‌کس میز و کمد مخصوص برای تلویزیونش ندارد و حتی آن را روی دیوار می‌گذارند و هر وقت بخواهند آن را می‌چرخانند. در آینده همین اتفاق برای نمایشگرهای ماشنین‌های مرسدس بنز خواهد افتاد.
نگران نیستید که چنین طرح‌های نوآورانه‌ای به سرعت از مد بیفتد؟
نه. چون ما برای طراحی از زبان جا افتاده استفاده کرده‌ایم. این فقط کنار هم گذاشتن این طرح‌ها است که جدید و جسورانه است. مثلاً به همان دهانه کولر روی داشبورد که گفتم شبیه موتور جت است نگاه کنید. شکل آن‌ها از موتور جت گرفته شده که شکل آنجا افتاده و نمی‌توان آن را تغییر داد. به همین ترتیب، در این خودرو هیچ عنصری نمی‌بینید که حس کنید زود از مد می افتد.
هنگام رونمایی از این ماشین شما هم در شانگهای حاضر بودید. در  لحظه‌ای که خودرو برای اولین بار به عموم نمایش داده می‌شد، آیا حس هنرمندی را داشتید که اثرش را برای اولین بار به مردم نشان می دهد؟
رونمایی‌ همیشه لحظه ویژه‌ای است. آن روز پرده کنار رفت و مهمانان جلو می آمدند و سوال می پرسیدند. خبرنگاران از خودروی نمونه و سرپرست طراحی، گوردن وگنر، عکس می گرفتند. البته من وضعم از بقیه بهتر بود چون مرکز توجه نبودم. حواس همه به این عضو جدید خانواده مرسدس بنز بود که شاید نسل بعدی کلاس A باشد. 

مصاحبه: دیوید فایفر

عکس: مرسدس بنز