گستره محصولات شرکت ژاپنی یاماها از دوچرخه برقی و موتورسیکلت گرفته تا سازهای الکترونیکی و قایق را شامل می‌شود اما این کارخانه با رونمایی کانسپتی به نام Motiv در نمایشگاه توکیو اعلام کرد  برای اولین بار در تاریخ ۱۲۶ ساله خود  ساخت یک خودروی شهری را بررسی می‌کند. 
یاماها برای تولید این خودرو از روش انقلابی «آی استریم» استفاده خواهد کرد. این روش توسط گوردون ماری، مهندس و طراح خودروی بریتانیایی ابداع شده است. 
گوردون ماری که اصلیت آفریقای جنوبی دارد مهندس تیم‌های فرمول یک برابهام و مک‌لارن بود و با طراحی سوپرکار مک‌لارن اف ۱ خارج از مسابقات فرمول یک به شهرت رسید. او از سال ۲۰۰۷ و بعد از جدا شدن از مک‌لارن شرکت طراحی خود را تاسیس کرد و برساخت خودروهای کوچک شهری با روشی تازه تمرکز کرد. 
ایده ماری این بود که با همه پیشرفت‌های خودروسازی در طول قرن گذشته، ماشین‌ها هنوز کم و بیش با روشی مشابه با آنچه هنری فورد ابداع کرده بود ساخته می‌شود و برای ساخت یک خودرو به دستگاه‌های پرس عظیم و سرمایه زیاد لازم است. این سرمایه گذاری زیاد باعث می‌شود ساخت ماشین های کوچک سود زیادی نداشته باشد و بنابراین دست خودروسازان برای تامین مهمترین نیاز شهرهای شلوغ بسته باشد.

روش او اما با استفاده از کامپوزیت‌هایی از پلاستیک فشرده، لوله‌های فولادی و بدنه پلاستیکی پنج مرحله اصلی تولید یک خودرو را به دو مرحله کاهش می‌داد، سرمایه گذاری برای تولید را تا هشتاد درصد کم می‌کرد و شصت درصد انرژی کمتری برای ساخت ماشین مصرف می‌شود. به این ترتیب ماری معتقد است که کارخانه‌هایی مانند اپل و یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای  مثل «وال مارت» هم می‌توانند خودروی خود را بسازند. 
او با این روش یک خودروی کوچک به نام تی۲۵ و نمونه الکتریکی آن را به نام تی۲۷ ساخت. این دو خودرو از ابتدا توجه یاماها را به خود جلب کرد. کارخانه ژاپنی از سال ۲۰۰۸ علاقه خود را به ورود به بازار خودرو با این روش اعلام کرد. اما رکود در اقتصاد جهان باعث تردید مدیران یاماها شد.
کار بر روی خودروی جدید دوباره از سال ۲۰۱۱ از سر گرفته شد و نتیجه این همکاری کانسپت موتیو بود که امسال در نمایشگاه توکیو رونمایی شد. 

تمرکز اصلی روش ماری دور شدن از هزینه‌ گزاف و غیرقابل انعطاف پرس صفحات فولاد و جوشکاری برای ساخت خودرو است. این روش کم و بیش از دهه چهل میلادی برای تولید انبوه خودرو به کار گرفته می‌شود. در عوض ساختار ماشین‌های ماری با تیوب‌های فولادی که شکل دادن به آنها بسیار ساده است، و صفحات کامپوزیت فشرده شکل داده می‌شود. استحکام این ساختار در عین سبک بودن بسیار زیاد و دوام آن هم بیشتر است. 
کانسپت موتیو از نظر ابعاد به اسمارت نزدیک است و در صورت تولید بعد از دوازده سال اولین رقیب مستقیم اسمارت خواهد بود. موتیو برای دو سرنشین جا دارد. شاسی و بدنه شبیه به ماشین‌های فرمول یک به صورت یکپارچه ساخته شده و تکه‌های بیرونی بدنه از پلاستیک مقاوم ساخته شده که در برابر ضربه‌های کوچک انعطاف پذیری بیشتری از فولاد و آلومینیوم دارد و در صورت تصادف می‌توان به راحتی آن را جایگزین کرد. طراحان یاماها می‌گویند کنترل‌های داخل آن را با الهام از محصولات موسیقی ساخت این کارخانه ساخته‌اند. 

کانسپت موتیو از یک موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد که در عقب خودرو قرار دارد. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت موتیو با این موتور ۱۵ ثانیه است. علاوه بر این موتور یاماها یک موتور یک لیتری سه سیلندر هم برای این خودرو طراحی کرده است که نزدیک به ۸۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند نیروی موتور را با یک جعبه دنده شش سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌کند. 
ماری در نمایشگاه توکیو گفت هدف این کانسپت ساخت یک خودروی نمایشگاهی نیست بلکه می‌توان به آن به عنوان یک محصول نهایی نگاه کرد. مدیران یاماها هنوز تصمیم نهایی خود را برای تولید این خودرو اعلام نکرده‌اند و استقبال یا عدم استقبال مردم از این خودرو در نمایشگاه توکیو بدون شک در تصمیم آنها تاثیر خواهد داشت. در صورت تایید نهایی، موتیو در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهد شد. 
برای پیش‌ بینی درباره تعداد تولید و قیمت خودرو هنوز بسیار زود است اما ماری قبلا گفته بود روش آی استریم برای دویست هزار خودرو در سال ظرفیت دارد و به احتمال زیاد قیمت ماشین در محدود اسمارت خواهد بود.