مرسدس بنز با رونمایی از یک کانسپت شاسی‌بلند اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ قصد دارد ده مدل الکتریکی را با برند «ائی کیو» به بازار عرضه کند. پیتر زچه، مدیر گروه دایملر در نمایشگاه پاریس گفت این ده مدل بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از کل فروش محصولات مرسدس بنز را شامل خواهد شد و این کارخانه را به بزرگترین تولید‌کننده خودروهای پاک بدل میکند.

به گفته آقای زچه پیشرفت در ساخت باتری و استقبال بیشتر خریداران باعث شده است این کارخانه حرکت به سمت ساخت خودروهای الکتریکی را جدی‌تر دنبال کند.

مرسدس بنز پیش از این قصد داشت خودروهای موجود خود را با باتری عرضه کند. اما مشکلات فنی و همینطور موفقیت مهمترین رقیبش ب ام و، باعث شد این استراتژی را تغییر دهد و برند جداگانه‌ای برای خودروهای الکتریکی‌اش بسازد.

مانند ای‌ام‌جی، مایباخ، حالا ائی‌کیو هم به عنوان یک برند جدا در زیرمجموعه خودروهای مرسدس قرار می‌گیرد. نام ائی کیو هم ترکیبی از حرف E، نشانه خودروهای الکتریکی، و ضریب هوشی IQ است. ترکیبی که به گفته بنز بیانگر «هوشمندی الکتریکی» است.

mercedes-benz-eq-02

ترکیب هوشمند

ده خودرویی که با این برند به بازار عرضه می‌شود، بر روی ساختار کاملا مجزایی که ویژه خودروهای الکتریکی است، ساخته می‌شود. همزمان دایملر یک بخش تازه در مجموعه خود به نام CASE ایجاد کرده است. وظیفه این بخش تحقیق و توسعه در زمینه فن‌آوری‌های خودران و ارتباطی و خودروهای الکتریکی است.

آقای زچه به خبرنگاران گفت «ارتباط خودروها با یکدیگر و وب، فن‌آوری‌های خودران، اشتراک خودرو و قوای محرکه الکتریکی، هر یک به طور بالقوه می‌تواند صنعت خودروسازی را متحول کند. اما ترکیبی هوشمند از این چهار روند است که به یک انقلاب واقعی منجر خواهد شد.»

آقای زچه گفت شرکتش توانایی و قدرت رسیدن به چنین ترکیبی را دارد و قصد ندارد منتظر قطعه‌سازان بماند تا این فن‌آوری‌ها را ایجاد کنند.

انتخاب یک شاسی‌بلند به عنوان اولین خودروی ائی کیو چندان تصمیم سختی نبود. بازار شاسی‌بلندها اکنون داغ‌ترین بخش از بازار خودرو است و ورود به این بازار با اولین خودروی الکتریکی، به نظر تصمیمی کم خطر برای مرسدس بنز است.

mercedes-benz-eq-03

آشنا و جدید

این خودرو قرار است در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود. ظاهر خودرو ترکیبی از مدلهای کنونی و «غیر الکتریکی» کارخانه با بخش‌هایی کاملا جدید است.

طراحان بنز، ستاره سه پر مشهور این کارخانه را روی جلوپنجره حفظ کرده‌اند. آنها از امکانی که نبود موتور درون‌سوز برایشان ایجاد کرده است، حداکثر استفاده را کرده و نمای جلوی خودرو را کاملا متحول کرده‌اند.

بقیه نسبت‌بندی‌ها شبیه به شاسی‌بلندهای اسپرت کنونی بنز است و به این ترتیب خودرو هرچند متفاوت است، اما به چشم، غریبه نمی‌آید.

دو موتور الکتریکی در جلو و عقب این خودرو نصب شده است و باتری‌ها در کف ماشین قرار دارد. مجموعه نیروی محرکه خودرو ۳۰۰ کیلووات نیرو تولید میکند و حداکثر گشتاور خودرو که از ابتدا به طور کامل در اختیار راننده قرار می‌گیرد، ۷۰۰ نیوتن متر است. به این ترتیب شتاب صفر تا صد کیلومتر این مرسدس بنز زیر ۵ ثانیه است. مرسدس بنز می‌گوید با هر شارژ کامل این سیستم می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند.

mercedes-benz-eq-04

رقابت دیدنی

به گفته مدیر گروه دایملر، سه سال دیگر که این خودرو به بازار عرضه شود قیمتی در حدود مرسدس بنز جی‌ال‌سی خواهد داشت.

برای تامین باتری‌های مدلهای ائی‌کیو، مرسدس بنز یک میلیارد یورو در کارخانه‌های باتری سازی در سراسر جهان و پانصد میلیون یورو در کارخانه باتری‌سازی در آلمان سرمایه‌گذاری می‌کند.

حمله مرسدس بنز به بازار خودروهای الکتریکی، با ورود خودروسازان دیگر نظیر جگوار، گروه فولکس‌واگن و محصولات جدید برند آی در کارخانه ب ام و همزمان است. رقابت این مدلهای جدید با یکدیگر و رقابت مجموعه این مدلهای با محصولات تسلا، که اکنون تنها سازنده خودروهای الکتریکی لوکس در جهان است بسیار دیدنی خواهد بود.