یک سازنده خودروی لوکس تازه قرار است اولین محصول خود را در نمایشگاه خودرو فرانفکورت عرضه کند. این مارک انگلیسی که اترنیتی نام دارد امروز برای اولین بار معرفی شد و اعلام کرد که اولین محصول این کارخانه که یک خودروی کراس اوور (ترکیبی از خودروی بیابانی و اسپرت) است را در فرانکفورت به نمایش خواهد گذاشت.

مقر اصلی این کارخانه در لندن خواهد بود و قرار است محصولات منحصر به فرد خود را در این شهر طراحی کند و بسازد.

نام اولین محصول این کارخانه هِمِرا است و به گفته یک سخنگوی این شرکت خودرویی خواهد بود با بدنه منحصر به فرد و با بهترین کیفیت که داخل آن به طور کامل با دست ساخته می‌شود.

البته اترنیتی اعلام کرده است که در ساخت قطعات مکانیکی این ماشین از خودروهای دیگر کمک گرفته خواهد شد. جزییات بیشتری از اینکه همرا بر اساس چه ماشینی ساخته می‌شود اعلام نشده است اما احتمالاً مرسدس بنز کلاس M، ب ام و X5 و رنج روور اولین گزینه‌هایی است که به ذهن می‌رسد.

اترنیتی همزمان با اعلام موجودیت شرکت، یک طرح از ماشینی که قرار است در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کند به همراه یک ویدیوی تبلیغاتی منتشر کرده است.

تولید محدود

قرار است هر سال صد دستگاه از این خودرو تولید شود و قیمت هر ماشین هم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰هزار پوند خواهد بود. اولین سری از ماشین‌ها در سال ۲۰۱۲ به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

یکی از سخنگویان اترنیتی به مجله اتوکار گفته است که بعد از این مدل بیابانی، یک مدل اسپورت هم توسط کارخانه تولید خواهد شد.

گفته می‌شود که گروهی از سرمایه گذاران بین‌المللی نیازهای مالی این شرکت را تأمین می کنند. همینطور اعلام شده که بسیاری از چهره‌های سرشناس صنعت خودرو با این شرکت همکاری می کنند. اما اعلام جزییات دقیقتر به زمان برگزاری نمایشگاه فرانکفورت موکول شده است.

به نظر می‌رسد وارد شدن به بازار ماشین‌های لوکس بیابانی تجارت پرسودی باشد. فروش همه خودروهای لوکس در این کلاس بالا است و همه تولیدکنندگان خودروهای لوکس علاقه دارند تا محصولی در این کلاس داشته باشند. از جمله آستون مارتین که به زودی با احیای مارک لاگوندا قصد دارد خودرویی مشابه با همرا به بازار عرضه کند.