کرمان خودرو اعلام کرد که از خرداد ماه سال آینده خودروی چینی جک توجوی JAC Tojoy  را به خریداران ایرانی عرضه خواهد کرد. 
توجوی که کارخانه چینی آن را با نام J3 نامگذاری کرده است، خودرویی کوچک در کلاس A است که توسط استودیوی پینین‌فارینا در ایتالیا برای جک طراحی شده و در فرم هچ‌بک و صندوق‌دار تولید می‌شود. (گالری پایین صفحه)
شرکت چینی برای نیرودادن به این خودرو از موتور 4G13 میتسوبیشی استفاده می‌کند که استاندارد یورو۴ دارد. حجم این موتور چهار سیلندر، ۱۳۰۰ سی‌سی است و می‌تواند ۱۰۷ اسب بخار قدرت تولید کند. 
این موتور که از کمپانی میتسوبیشی تأمین می‌شود، شتاب صفر تا صد کیلومتر این ماشین نزدیک به دوازده ثانیه است  و حداکثر سرعت آن ۱۸۶ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. جعبه دنده این ماشین پنج دنده دستی است و ماشین به ترمز ضد قفل ABS مجهز است.

محمد جعفر مجذوبی، سخنگوی این شرکت اعلام کرد که قیمت این ماشین بین ۱۸میلیون و پانصد تا ۱۹ میلیون و پانصد تومان خواهد بود و تحویل خودرو به مشتریان از خرداد ماه آغاز می‌شود. 
جک مخفف جیانگهوای اتومبیل کو Jianghuai Automobile Co، نهمین خودروساز بزرگ چین است که تحت مالکیت دولت این کشور فعالیت می‌کند. در سال ۲۰۱۱ میلادی این کارخانه ۴۶۶ هزار دستگاه خودرو تولید کرد. {+}
جک سال گذشته مدل J3 را  با تبلیغات بسیار پر سر و صدا به برزیل برد تا اولین کارخانه‌ چینی باشد که در این کشور محصولی را به بازار عرضه می‌کند. فروش این مدل با امکانات بیشتر و قیمتی معادل ۲۲۰۰۰ دلار آمریکا با استقبال خوبی در برزیل روبرو شد. 
در چند گزارشی که در نشریات خودرو برزیل درباره این ماشین خواندیم، اگر چه گاهی از اشکالاتی در ساخت ماشین و کمبود جا برای سرنشینان شکایت شده بود، اما به طور کلی منتقدان از کیفیت قطعات داخل ماشین و سواری آن راضی بودند.

کرمان خودرو اردیبهشت آینده وولیکس C30 را جایگزین ورنا خواهد کرد


خداحافظ آوانته
در نشست خبری کرمان خودرو علاوه بر خبر عرضه مدل جدید، آقای مجذوبی گفت که تولید هیوندای آوانته در سال آینده متوقف خواهد شد. او دلیل این تصمیم را تغییر سیاست‌های هیوندای برای تولید این خودرو عنوان کرد. 
آقای مجذوبی همچنین گفت که در اردی‌بهشت آینده وولیکس C30 که یک خودروی دیگر چینی است به جای ورنا  با قیمیتی حدود ۲۳ میلیون تومان، در فهرست محصولات کرمان خودرو قرار خواهد گرفت.  او همچنین گفت کرمان خودرو تقاضا کرده تا قیمت محصولاتش را هشت تا ده درصد بیشتر کند. 
به جز هیوندای ورنا که دیگر در این کارخانه تولید نمی‌شود و هیوندای آوانته که تولید آن به زودی متوقف خواهد شد،  کرمان خودرو  در حال حاضر دو مدل از کارخانه چینی لیفان و یک مدل از کارخانه چینی هافی را تولید می‌کند. این شرکت در سال جاری تا کنون هشت هزار و سیصد دستگاه خودرو تولید کرده است و تا پایان سال میزان تولید را به ده هزار دستگاه خواهد رساند.
برنامه تولید این کارخانه برای سال آینده پانزده هزار دستگاه خودرو است. بالاترین میزان تولید کرمان‌ خودرو در سال ۱۳۸۱ بود که این کارخانه ۲۱ هزار دستگاه ماشین تولید کرد. تولید این شرکت پس از خروج دوو از ایران به شدت کاهش یافت.