پیتر شرایر، مدیر طراحی کیا به عنوان مدیرعامل جدید کارخانه کره‌ای منصوب شد. در صنعت خودروسازی ارتقا مقام یک طراح تا این سطح کم سابقه است. او همچنین اولین غیرکره‌ای است که به مدیریت کیا منصوب می‌شود.

پیتر شرایر ۵۹ ساله که برخی محافل خودروسازی، تعریف خودرو در قرن بیست و یک را مدیون او می‌دانند، در سال ۲۰۰۶ از فولکس‌واگن به کیا رفت. او پیش از آن مسئول طراحی خودروهای آئودی (۱۹۹۴ تا ۲۰۰۲) و فولکس‌واگن (۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵) بود و خودروهایی نظیر آئودی تی‌تی و فولکس‌واگن بیتل جدید با نظارت او طراحی شد.

تصمیم او برای کار در کیا را برخی به تصمیم فوتبالیست‌های بازنشسته برای بازی در لیگ‌های ژاپن شبیه کردند. وظیفه‌ای که به عهده‌ او گذاشته شد، شکل دادن به آینده کیا بود و او چنان تحولی در روند طراحی خودروهای این شرکت ایجاد کرد که در عرض تنها چند سال کیا شخصیت کاملاً تازه‌ای به خود گرفت. مد‌لهای اپتیما و کوریس مهمترین کارهای شرایر در کیا هستند.

۳۴ درصد از سهام کیا به هیوندای تعلق دارد. این سهام در سال ۱۹۹۸ و هنگام بروز بحران مالی در آسیا خریداری شد. کیا و هیوندای هر دو تلاش می‌کنند با‌عرضه خودروهایی لوکس‌تر به سطح بالاتری از بازار راه پیدا کنند. این استراتژی که اجرای آن از سال ۲۰۰۹ آغاز شد باعث شده درآمد این دو شرکت بیشتر شود. کیا همواره اعلام کرده بود که مایل است تا «فولکس‌واگن کره‌ای» باشد. هدفی که اکنون کیا با منصوب کردن یک مدیر آلمانی نشان می‌دهد که در دستیابی به آن جدی است.

در اطلاعیه‌ای که کیا منتشر کرده آمده شرایر همچنان مسئولیت «توسعه کارخانه با تمرکز بر طراحی» را برعهده خواهد داشت. شرایر در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز در بهار امسال گفت هنگامی که به کیا آمد طراحی خودروهای این شرکت خنثی بود. او گفت «می‌خواستم کاری کنم که کیا شخصیت خود را داشته باشد و اگر کسی به کشوری برود و کیا را ببیند همانطور که بنز و ب ام و را می‌شناسد، به سرعت کیا را تشخیص دهد.»

شرایر می‌گوید کیا اکنون در جایی است که آئودی سی سال پیش بود. او می‌گوید کیا باید برای دستیابی به تکنولوژی بهتر و پیشرفته‌تر، سرمایه‌گذاری بیشتری کند. او ترکیب مدل‌های کیا را تغییر داد و جلوپنجره تازه‌ای برای مدل‌های این شرکت طراحی کرد که به «بینی ببر» مشهور شد. او همچنین اولین سدان لوکس کیا را با نام K9 (در بعضی بازارهای کوریس) طراحی کرد. خودرویی که اگرچه بسیار زیبا است اما فروش چندان خوبی در بازار کره جنوبی نداشته است.

هدف کیا این است که در سال ۲۰۱۳ دو میلیون ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو در سراسر جهان بفروشد.  این میزان فروش به همراه فروش چهار میلیون و ۲۹۰ هزار دستگاه هیوندایی، کیا و هیوندای را پنجمین خودروساز بزرگ جهان می‌کند.