لامبورگینی اعلام کرده است سال آینده و به مناسبت پنجاهمین سال فعالیتش یک مدل جدید به بازار عرضه خواهد کرد. عرضه این مدل بخشی از برنامه‌های مفصلی است که این خودروساز ایتالیایی برای بزرگداشت پنج دهه حضورش در صنعت خودرو اجرا خواهد کرد. 
لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ توسط فروچو لامبورگینی تاسیس شد. هدف لامبورگینی تولید خودروهای جی‌تی بود که بتواند با فراری رقابت کند. این کارخانه اکنون بخشی از گروه فولکس‌واگن است. 
درباره خودروی جدیدی که به مناسبت سالگرد تاسیس لامبورگینی ساخته می‌شود اطلاعات زیادی منتشر نشده است. تنها استفن وینکلمان، مدیرعامل لامبورگینی در حاشیه نمایشگاه لس‌آنجلس گفت که تنها یک دستگاه از این خودرو ساخته می‌شود و «از مدل‌های قدیمی یا الهام گرفته از این مدل‌ها نیست.» 

لامبورگینی آونتادور رودستر
جشن تولد ۵۰ سالگی لامبورگینی از خرداد ماه آینده با برگزاری «گرند جیرو» یا تور بزرگ آغاز می‌شود. لامبورگینی از همه مالکان این خودرو در سراسر جهان خواسته تا با ماشینشان به میلان بیایند. این کاروان از سوپراسپرت‌ها با عبور از منطقه توسکانی و شهرهای رم و بولونا به کارخانه لامبورگینی در سانتاگاتا بولونزه می‌رود. 
لامبورگینی برای برنامه‌ریزی و آوردن این تعداد ماشین گران‌قیمت به ایتالیا، یک وبسایت راه‌اندازی کرده است. همچنین با آغاز حرکت خودروها در ایتالیا، لامبورگینی چند گروه مکانیک با آن‌ها همراه خواهد کرد. مراسم مختصر‌تری هم در هر نمایندگی لامبورگینی در سراسر جهان برگزار خواهد شد. 
لامبورگینی در پنجاه‌سالگی هنوز چابک و سریع است. امسال یکی از پرسودترین سال‌های این کارخانه بود. تنها در ده ماه اول سال میلادی رکورد فروش خود در سال ۲۰۱۱ را شکست. این در حالی است که خرداد ماه گذشته تولید مدل آونتادور به دلیل زلزله در ایتالیا متوقف شد و وضع بازار خودرو در اروپا اصلاً خوب نیست. 

لامبورگینی اوروس و لامبورگینی گالاردو (راست)
در حال حاضر خریداران آونتادور و آونتادور رودستر، برای تحویل خودروهایشان باید یک سال و نیم صبر کنند. لامبورگینی هر سال ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دستگاه آونتادور می‌سازد. 
ظرفیت بازار خودروهای سوپراسپرت در جهان ۲۵ هزار دستگاه در سال است. به همین دلیل رقابت برای فروش در این کلاس بسیار مشکل است. استفن وینکلمان می‌گوید لامبورگینی در سال ۲۰۱۳ انتظار دارد بازار آمریکا بدون تغییر باشد، وضع در اروپا خراب‌تر شود و فروش خودرو در خاور میانه رونق گیرد. نگرانی او اما بازار چین است که معلوم نیست کاهش رشد اقتصاد تا چه حد بر بازار خودروهای سوپراسپرت تأثیر داشته باشد.