تنها یک هفته به آغاز مسابقات فرمول یک امسال باقی‌مانده است. تیم‌ها بعد از آخرین تمرین زمستانی در بارسلون در حال انجام آخرین تغییرات برای مسابقه اول در ملبورن استرالیا هستند. 
امسال دوباره هدف مدعیان قهرمانی شکست دادن ردبول است. بعد از دوسال قهرمانی، موفقیت تیم ردبول نه تنها رقیبان این تیم را نگران کرده بلکه برگزارکنندگان مسابقات را هم به فکر برده است. برنی اکلستون، مالک حقوق برگزاری مسابقات فرمول یک، می‌گوید اگر ردبول امسال هم مانند سال گذشته در مسابقات پیروز شود «خیلی خوب نیست» و همه موافقند که «شاید قهرمان امسال باید تغییر کند.» ردبول اما بی توجه به این نگرانی‌ها می‌خواهد برای سومین بار پیاپی قهرمان فرمول یک شود. 

در آخرین تمرین در بارسلون، ردبول روز خوبی نداشت و سباستین فتل بعد از تنها ۲۷ دور به خاطر مشکل جعبه دنده نتوانست تمرین را ادامه دهد و با کسب بدترین زمان تمرین را تمام کرد. فتل اما ناراضی نبود. او معتقد است که همه چیز در اولین روز فصل در زمان گیری ملبورن مشخص می‌شود. ردبول ماشین کاملاً جدید را به آخرین تمرین آورده بود و مهندسان ردبول تمام مدت ماشین را از دید رقبای خود پنهان نگه داشتند تا دستشان برای مسابقه ملبورن رو نشود. 
در روز بد سباستین فتل، یک قهرمان دیگر بهترین زمان را کسب کرد. کیمی رایکونن، قهرمان سال ۲۰۰۷ فرمول یک جهان بعد از دو سال غیبت دوباره به فرمول یک برگشته و با تیم لوتوس مسابقه خواهد داد. او البته به جز دومین تمرین زمستان، یک روز از تمرین بارسلون را هم از دست داد. با حال اریک بولیر، مدیر تیم لوتوس می‌گوید به اندازه کافی تمرین کرده و برای مسابقات آماده است. با حضور رایکونن، امسال برای اولین بار در تاریخ فرمول یک، شش قهرمان با هم رقابت می‌کنند. 
تیم لوتوس همان تیمی است که سال گذشته با نام رنو در مسابقات حاضر بود. سال گذشته این تیم رابرت کوبیتزا، راننده اول این تیم به دلیل تصادف پیش از فصل به مسابقات نرسید. او امسال هم برای شرکت در مسابقات آماده نبود و برای همین صندلی دوم این تیم به راننده آزمایش این تیم، رومن گروژان رسیده است. 

حضور رومن گروژان به نوعی با یک رنسانس فرانسوی در فرمول یک همزمان شده. به جز او ژان اریک ورن و چارلز پیک، دو راننده جوان فرانسوی دیگر هستند که به ترتیب برای تیم‌های تورو روسو و ماروسیا رانندگی خواهند کرد. 
لوییس همیلتون و جنسن باتن که امسال هم در کنار یکدیگر با تیم مک‌لارن مسابقه می‌دهند، در آخرین تمرین از ماشین خود بسیار راضی بودند. برعکس سال گذشته که این دو راننده در تمرین‌ها بسیار ناراضی بودند، هر دو در همه مصاحبه‌های خود عمل‌کرد ماشینشان را تحسین کردند. لوییس همیلتون سال گذشته به شدت تحت فشار بود و امسال امیدوار است با کمک ماشین جدید مک‌لارن دوباره به روزهای اوج خود برگردد. جنسن باتن هم با اینکه فصل خوبی داشت، می‌خواهد امسال کار نیمه‌تمام خود را به انجام برساند و سباستین فتل را شکست دهد. 

برعکس این دو، فرناندو آلونسو و فلیپه مسا، رانندگان تیم فراری آنقدر از ماشین خود ناراضی بودند که ترجیح می‌داند در مصاحبه‌های آخر تمرین شرکت نکنند. مشکل فراری آنقدر جدی است که پت‌ فرای، مدیر فنی تیم تلویحا تأیید کرد که نباید از اسب سرکش ایتالیا انتظار داشت در مسابقه اول روی سکو برود. 
مرسدس که دو سال است نتایجی کمتر از انتظار به دست آورده باز هم در تمرین‌ها ناظران را چندان امیدوار نکرد. راس براون در پایان آخرین تمرین لبخند رضایت بر لب داشت اما او هم گفت که بعید است ترکیب سه تیم اول فصل پیش امسال تغییر کند. اگر چه او گفت که به نظرش مک‌لارن امسال ماشین خوبی دارد و ماشین تیم مرسدس هم از نظر سرعت به مک‌لارن نزدیک است. 
مرسدس و لوتوس، دو تیمی هستند که هم تلاش خود را برای پایین کشیدن ردبول، مک‌لارن و فراری خواهند کرد. 
امسال دو نام جدید در مسابقات فرمول یک وجود دارد. ماروسیا اولین تیم روسی در فرمول یک بعد از خرید تیم ویرجین در ملبورن اولین مسابقه خود را برگزار خواهد کرد. تیمو گلاک برای دومین سال در این تیم مانده و در کنارش چارلز پیک راننده فرانسوی قرار دارد. ماروسیا یک سنت شکنی دیگر هم در مسابقات انجام داده و برای اولین بار ماریا دی ویوله‌تا، راننده زن اسپانیایی را به عنوان راننده آزمایشی خود معرفی کرده است. 

نام جدید دیگر کیتر‌هم است. نتیجه دعوای حقوقی تونی فرناندز با مدیران لوتوس که باعث شد سال گذشته دو تیم با نام لوتوس در مسابقات حاضر باشند، امسال به تغییر نام یک تیم به کیتر‌هم منجر شده است. برنام این تیم این است که با تیم‌های میانه جدول رقابت کند. ویتالی پتروف که در پایان فصل پیش از رنو جدا شد، امسال یک بار دیگر با کیتر‌هم این شانس را دارد تا توانایی‌های خود را نشان دهد. او سال گذشته برای اولین بار در ملبورن در جمع سه راننده اول قرار گرفت. او می‌داند که امسال با کیتر‌هم دستیابی به افتخاری مشابه امکانپذیر نیست. هایکی کوالاینن، راننده فنلاندی برای سومین سال پیاپی با این تیم مسابقه خواهد داد. 
ویلیامز امسال بیشترین مسافت را با ماشین خود در تمرین‌های زمستانی پیموده است. سر فرانک ویلیامز، اعلام کرده که از هییت مدیره ویلیامز کنار خواهد رفت و امسال تنها مدیریت تیم فرمول یک را برعهده خواهد داشت. این تیم امسال دوباره از موتورهای رنو در ماشین خود استفاده می‌کند و روبنز باریکلو هم جای خود را به برونو سنا داده است.