پورشه قصد دارد مدل اسپرت جدید برای رقابت با فراری ۴۵۸ ایتالیا به بازار عرضه کند. ماتیاس مولر، مدیر اجرایی پورشه تأیید کرده که این مدل جای خالی بین مدل ۹۱۱ GT2 RS  و ۹۱۸ اسپایدر، سوپرکار این کارخانه را پر خواهد کرد. 
این ماشین موتور وسط است و قیمت آن حدود سیصد هزار یورو خواهد بود. هنوز نام این خودرو به طور رسمی اعلام نشده است اما احتمال داده می‌شود این خودرو با نام ۹۶۱ به بازار عرضه شود. 
به احتمال زیاد در ساخت ۹۶۱ از تکنولوژی به کار گرفته شده در مدل ۹۱۸ استفاده خواهد شد و ظاهرش هم با الهام از سوپرکار پورشه و همینطور کانسپت پانامرا اسپرت توریزمو طراحی می‌شود که در نمایشگاه پاریس رونمایی شد.
۹۶۱ برای شکست فراری و مک‌لارن به احتمال زیاد از موتور ۸ سیلندر ۴.۶ لیتری این کارخانه استفاده خواهد کرد که در ۹۱۸ به کار گرفته شده است. پورشه جدید با این موتور می‌تواند ۵۷۰ اسب بخار نیرو تویلد کند و این نیرو برای شتاب صفر تا صد زیر سه ثانیه کافی خواهد بود. 
پورشه قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ فروش خود را به سالانه دویست هزار دستگاه برساند. بیشتر این فروش با مدل‌های تولید انبوه مانند بیابانی کوچک ماچان {+} و نسل بعدی کایان و خانواده پانامرا تأمین می‌شود. با این حال به نظر می‌رسد پورشه نمی‌خواهد با افزایش فروش این مدل‌ها هویت خود را به عنوان سازنده خودروهای اسپرت از دست بدهد و مدل‌هایی نظیر ۹۱۸ و ۹۶۱ به کارخانه آلمانی کمک خواهد کرد جای پای خود را در بازار خودروهای اسپرت محکم کند.