مک‌لارن سومین مدل از «سری اسپرت» خود را یک هفته دیگر در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی می‌کند. این خودرو که ۵۷۰ جی‌تی نام دارد لوکس‌ترین ماشین خودروساز انگلیسی است و مک‌لارن می‌گوید با نگاه به استفاده طولانی مدت و روزمره ساخته شده است.

۵۷۰ جی‌تی در کنار ۵۴۰ سی و ۵۷۰ اس هسته اصلی مدلهای مک‌لارن را تشکیل می‌دهد. خودروهایی که مک‌لارن می‌خواهد با مدلهای مشابه در فراری، پورشه و آئودی رقابت کنند.

در قلب ۵۷۰ جی‌تی همان موتور ۳.۸ لیتری ۵۶۲ اسب بخاری توربوی ۵۷۰اس گذاشته شده است و نیروی موتور از طریق جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک با کلاچ دوگانه به چرخهای عقب منتقل می‌شود.

مک‌لارن ۵۷۰جی‌تی

جلوی ماشین هم شبیه ۵۷۰اس است اما سقف شیشه‌ای عقب خودرو کاملا جدید است. این سقف در حقیقت یک در است که به جای بار پوشیده از چرم خودرو باز می‌شود. ۵۷۰جی‌تی گنجایش ۲۲۰ لیتر بار دارد که به ۱۳۰ لیتری که زیر کاپوت جلوی ماشین جا هست اضافه می‌شود. با استانداردهای یک سوپرکار این خودرو کاملا جادار محسوب می‌شود.

سقف پانورامیک که عایق صدا و اشعه‌های خورشیدی است، داخل خودرو را پرنورتر و بازتر کرده است. سراسر داخل خودرو از چرم پوشیده شده و صندلی‌ها گرم‌کن دارد و می‌توان آنها را با کنترل الکتریکی تنظیم کرد. مک‌لارن برای بیشتر کردن آسایش سرنشینان، سیستم اگزوز کم صداتری روی این خودرو نصب کرده است.

مک‌لارن ۵۷۰جی‌تی

امکانات رفاهی خودرو باعث شده از ۵۷۰اس ۳۷ کیلوگرم سنگین‌تر شود و این روی شتابش تاثیر داشته. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت خودرو دو دهم ثانیه بیشتر شده و به ۳.۴ ثانیه رسیده است. حداکثر سرعت ماشین اما تغییری نکرده و کماکان ۳۲۸ کیلومتر در ساعت است.

مک‌لارن برای راحتی بیشتر فنرهای ماشین را هم ۱۵ درصد در جلو و ۱۰ درصد در عقب نرم‌تر کرده است و ترمزهای فیبرکربن در مدل کوپه، جای خود را به دیسک‌های فولادی داده‌اند. چرخ‌ها در جلو ۱۹ اینچی و در عقب ۲۰ اینچی است و رینگ اسپرت خودرو هم طرح منحصر به فرد خود را دارد.

مک‌لارن ۵۷۰جی‌تی

مک‌لارن قیمت مدل جی‌تی را ۱۵۴ هزار پوند (حدود ۱۹۵ هزار یورو) اعلام کرده که آن را از نظر قیمت بالاتر از مدل کوپه و در جایگاه لوکس‌ترین مدل «سری اسپرت» قرار میدهد. این جایگاه البته موقتی است و سال آینده با آمدن مدل «اسپایدر»، ۵۷۰ جی‌تی باید سکوی اول را به برادر بدون سقفش بدهد.

مک‌لارن می‌خواهد مدلهای ۵۴۰ و ۵۷۰ فروش کارخانه را دوبرابر کند. برنامه این کارخانه رسیدن به تولید چهار هزار دستگاه از سری اسپرت در سال ۲۰۱۷ است و انتظار دارد سهم مدل جی‌تی که رام‌تر از دیگر مدلها است یک چهارم کل فروش سری اسپرت باشد.