پورشه جشن‌ تولد پنجاه سالگی مدل ۹۱۱ را با‌عرضه یک مدل ۴۷۵ اسب بخاری در نمایشگاه ژنو آغاز کرد. این پورشه ۹۱۱ GT3 با همکاری تیم مسابقات پورشه ساخته شده و به تکنولوژی الکترونیکی جدیدی مجهز است که با چرخاندن فرمان هر چهار چرخ ماشین می‌چرخد.
۹۱۱ GT3 با سپر جلوی بزرگ‌تر و ورودی هوای بیشتر و یک بال عقب ثابت از جنس فیبرکربن از نظر ظاهری با ۹۱۱ معمولی متفاوت است. وزن ماشین ۱۴۳۰ کیلوگرم است که از مدل GT3 قبلی سنگین‌تر است و بیشتر دلیل آن بلندتر بودن و پهن‌تر بودن ماشین است. 
۴۷۵ اسب بخار نیروی خودرو از یک موتور ۳.۸ لیتری شش سیلندر با آرایش خطی گرفته می‌شود که پیش از این در ۹۱۱ RS2 دیده شده است. گشتاور این موتور ۳۲۴ پوند بر فوت است و قدرتش ۳۴ اسب بخار از مدل قبلی GT3 بیشتر است و حداکثر دور موتور با ۵۰۰ واحد افزایش به ۹۰۰۰ دور در دقیقه رسیده است. 

نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. پورشه این مدل را تنها با جعبه دنده اتوماتیک عرضه می‌کند و از دنده دستی خبری نیست اما دنده را می‌توان با پدال‌هایی که پشت فرمان است هم تعویض کرد. 
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این پورشه ۳.۵ ثانیه (۰.۶ ثانیه کمتر از مدل قبل) و حداکثر سرعتش ۳۱۵ کیلومتر در ساعت است. 
سیستم فرمان گیری چهار چرخ ماشین در سرعت‌های کمتر از ۳۳ کیلومتر در ساعت چرخ‌های عقب را در جهتی مخالفت چرخ‌های جلو می‌چرخاند و به این ترتیب سرعت پیچیدن ماشین بیشتر می‌شود. در سرعت‌های بالای ۸۰ کیلومتر در ساعت اما چرخ‌های عقب موازی با چرخ‌های جلو می‌چرخد و به این ترتیب ایستایی ماشین در جاده بیشتر می‌شود. 
قیمت این ماشین ۱۳۰ هزار و ۴۰۰ دلار است و عرضه آن همزمان با نمایشگاه ژنو آغاز شده است.