پنجمین نسل ب ام و M5 با موتور ۵۶۰ اسب بخاری‌اش قوی‌ترین ماشین سواری است که این کارخانه در طول تاریخ فعالیت خود ساخته است. این قدرت از موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر با دو توربو گرفته می‌شود که با کمی تغییر از مدل‌های X5M و X6M گرفته شده است. 

در نبرد قدرت، موتور ب ام و توانسته با این موتور که نامش S63 است، دو رقیب اصلی‌اش یعنی AMG E63 با ۵۲۵ اسب بخار و جگوار XFR را با ۵۱۰ اسب بخار قدرت، پشت سر بگذارد، اما هنوز از آودی RS6 با موتور ده سیلندر ۵۸۰ اسب بخاری ضعیف‌تر است. 
گشتاور موتور جدید ب ام و، از موتور ده سیلندر پنج لیتری که مدل‌های پیشین M5 را به پیش می‌برد، ۱۱۸ نیوتون بر فوت بیشتر است. این گشتاور در دور موتور ۱۵۰۰ تا ۵۷۵۰ دور در دقیقه در اختیار راننده است. همین باعث می‌شود تا حس رانندگی با این ماشین با نسل قبلی خود بسیار متفاوت باشد.
ب ام و برای نسل جدید M5، یک جعبه دنده هفت سرعته با دو کلاچ در نظر گرفته که دنده‌ها را می‌توان با پدالی که روی فرمان است عوض کرد. برای این که راننده‌های M5 در شهر و پشت ترافیک بتوانند موتور وحشی ماشین خود را رام کنند، سیستمی هم برای کنترل ماشین در سرعت‌های پایین در نظر گرفته شده است.
شتاب M5 جدید ۴.۴ ثانیه است و ماشین می‌تواند تنها در عرض ۱۳ ثانیه سرعتش را از صفر به دویست کیلومتر در ثانیه برساند. حداکثر سرعت این خودرو ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. اما اگر این سرعت برای خریداران خودرو کافی نباشد، آن‌ها می‌توانند «بسته رانند‌گان» بخش M ب ام و را سفارش دهند که حداکثر سرعت ماشین را به ۳۰۵ کیلومتر در ساعت افزایش می‌دهد.

میزان تولید دی اکسید کربن این ماشین ۲۳۲ گرم در هر کیلومتر است و مصرف سوخت آن ۹.۹ لیتر در هر صد کیلومتر است.  ب ام و می‌گوید با استفاده از تکنولوژی Effective Dynamics که این شرکت برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی آن را به کار گرفته است، مصرف سوخت ماشین و تولید آلودگی M5 جدید، سی درصد از نسل پیشین کمتر است.
راننده‌های M5 می‌توانند فشار و واکنش پدال گاز، زمان تغییر دنده، سیستم فنربندی، سیستم کنترل ایستایی ماشین و برای اولین بار تیزی فرمان را با سلیقه و نیاز خود از داخل ماشین تنظیم کنند. بر روی فرمان دو دگمه قرار داده شده که می‌توان دو تنظیم متفاوت را در آن ذخیره کرد.
از نظ‍ر ظاهری، M5 با ۴۹۱۰ میلی متر طول، ۱۸۹۲ میلی متر عرض و ۱۴۵۱ میلی متر ارتفاع، کشیده تر، پهن‌تر و کوتاه‌تر از مدلی قبلی است اما ب ام و برخلاف رقبای خود چندان ماشین را با نسل جدید سری ۵ متفاوت نساخته است. برای سبک کردن ماشین، کاپوت، گلگیر‌های جلو و درهای M5 از آلومینیوم ساخته شده است اما با این حال وزن ماشین ۱۸۷۰ کیلوگرم است که ۱۱۵ کیلو بیشتر از نسل قبلی است.
ب ام و اعلام کرده در نظر دارد مدلی دو دیفرانسیل از M5 را برای ایالت‌های سردسیر و یخبندان در آمریکا بسازد و همینطور مدلی استیشن از M5 را هم به بازار خواهد فرستاد.

عکس:  ب ام و